Škoda dodá 15 tramvají do Brna

Dopravní podnik města Brna (DPMB) si v České republice objednal od skupiny Škoda dalších 15 tramvají ForCity Smart 45T.

Škoda ForCity Smart 45T – interiér, Foto © Škoda Group

Tyto tramvaje nahradí ve městě zastaralé typy KT8, které pocházejí z 80. a 90. let. DPMB touto zakázkou uplatňuje opci ze stávající smlouvy, která v roce 2022 dodala pět ForCity Smart 45T. Podle této smlouvy je každá tramvaj oceněna na 75 milionů Kč (3 miliony EUR). Prvních pět nově objednaných tramvají bude dodáno v příštím roce, zbývajících 10 bude následovat v roce 2025. DPMB má také možnost v rámci této smlouvy objednat dalších dvacet tramvají. Dle dosavadních informací je dost velká pravděpodobnost, že dopravní podnik tuto opci využije.

„Jsme rádi, že se naše tramvaje v brněnském provozu osvědčily a Dopravní podnik města Brna se rozhodl využít možnosti a pořídit modernější vozy. Cestující se mohou těšit na zvýšení kvality cestování a bezpečnosti. Stále více měst volí kolejová vozidla jako páteř sítě veřejné dopravy kvůli jejich vyšší přepravní kapacitě, rychlosti a efektivitě,“ řekl Tomáš Ignačák, prezident Regionu CZ/SK a Central East Škoda Group.

Tramvaj ForCity Smart 45T je obousměrné, nízkopodlažní vozidlo s otočným podvozkem. Funguje rychlostí až 70 kilometrů za hodinu a je vybaven vnitřním i vnějším kamerovým systémem. Každá 31metrová tramvaj pojme až 233 cestujících a 64 míst k sezení. Jednotky jsou vybaveny klimatizací; multifunkční prostory pro invalidní vozíky, kočárky nebo jízdní kola; moderní informační systémy; a USD nabíječky.

„Tramvaje ForCity Smart 45T jsou vítaným přírůstkem do našeho vozového parku. Splňují všechny naše požadavky na moderní vozidla 21. století a naši cestující jsou spokojeni. Prvních pět tramvají v Brně obsluhuje téměř výhradně linku číslo 8 z Lišně do Univerzitního kampusu. Obě tyto zastávky jsou ukončeny úvratí, takže denně využíváme obousměrnosti těchto vozidel. Na tuto linku budou nasazeny i další objednané tramvaje,“ řekl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

úvodní foto © Petr Markus

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Škoda dodá 15 tramvají do Brna

  1. Škoda dodá 15 tramvají do Brna – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 08/11/2023 at 10:17

    […] Continue reading Škoda dodá 15 tramvají do Brna at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d