Cestující Emirates ve všech letových třídách mohou nyní na palubě letadla využívat bezplatné Wi-Fi připojení

Nedávné vylepšení Wi-Fi připojení umožňuje cestujícím Emirates ve všech letových třídách využívat během letu některou z forem bezplatného připojení k internetu. Stačí se pouze zaregistrovat do věrnostního programu Emirates Skywards. Díky tomuto vylepšení se každý týden může bezplatně připojit k Wi-Fi dalších 30 tisíc cestujících v Economy Class.

Reklamy

Emirates neustále pracuje na vylepšení palubního Wi-Fi připojení a do dnešního dne investovala do této služby více než 300 milionů dolarů.

Členové Skywards, bez ohledu na úroveň, kteří cestují v jakékoli třídě mohou využívat bezplatné zasílání zpráv prostřednictvím aplikace. Cestující First Class budou mít navíc neomezený bezplatný internet, což jim umožní nakupovat nebo pracovat online během letu, stejně jako členové stříbrné, zlaté a platinové úrovně Skywards cestující v Business Class. Členové programu Platinum Skywards mají bezplatný přístup k internetu ve všech třídách.

Navýšení kapacity bezplatného připojení k internetu bylo cestujícími společnosti Emirates po změnách v lednu 2023 velmi dobře přijato a letecká společnost eviduje v průměru 450 tisíc uživatelů palubní Wi-Fi každý měsíc. To je 30% nárůst v roce 2023 oproti stejnému období loňského roku. V současné době využívá bezplatnou palubní Wi-Fi téměř 10 % všech cestujících. Na trasách po Americe se k Wi-Fi na palubě připojuje téměř 20 % cestujících a na evropských a afrických trasách ji využívá více než 11 % všech cestujících.

„Společnost Emirates vytrvale spolupracuje s poskytovateli služeb na optimalizaci a vylepšení služeb internetového připojení. V březnu jsme poskytli o 55 % více dat na jednu zákaznickou relaci ve srovnání s počátkem roku 2022, přestože počet relací vzrostl ve stejném období o 68 %. Nadále tak budeme investovat a pracovat na vylepšení internetového připojení, tak aby naše letadla A350 byla vybavena novou generací satelitního připojení,“ říká Patrick Brannelly, SVP pro maloobchod, IFE & Connectivity.

Společnost Emirates rovněž oznámila, že na palubě 50 nových letadel Airbus A350, jejichž uvedení do provozu je naplánováno na rok 2024, bude nabízet nové vysokorychlostní širokopásmové připojení za letu, které bude poháněno službou GX Aviation společnosti Inmarsat. Nová dohoda výrazně zlepší zážitek cestujících díky lepší konektivitě a většímu globálnímu pokrytí, a to i na letech nad Arktidou. Letouny Airbus A350 budou prvními letadly společnosti Emirates, které budou využívat satelitní síť Global Xpress (GX) společnosti Inmarsat, jež pohání první a jedinou globálně dostupnou širokopásmovou síť na světě, a zajistí tak cestujícím nepřetržité globální připojení bez ohledu na jejich destinaci, včetně severního pólu. Pokročilé vysokorychlostní možnosti širokopásmového připojení umožní cestujícím společnosti Emirates zůstat ve spojení s rodinou a přáteli, brouzdat na internetu a využívat sociální sítě, a to vše z pohodlí svého sedadla. Společnost Emirates rovněž potvrdila investici ve výši více než 350 milionů USD do vybavení 50členné flotily letadel A350, která přijde na trh v roce 2024. Aerolinka se rovněž zavázala k investici do vylepšení konektivity pro cestující prostřednictvím systému AVANT Up společnosti Thales a Optiq, což je první chytrý displej v oboru nabízející dvě připojení Bluetooth a vestavěnou Wi-Fi. Cestující si tak mohou spárovat více zařízení včetně telefonů, tabletů, sluchátek nebo dokonce herních ovladačů, a zároveň tento systém podporuje až 60wattové USB-C pro rychlé nabíjení osobních zařízení.

Bezplatná Wi-Fi je k dispozici všem, kteří jsou členy programu Emirates Skywards, samotné přihlášení je jednoduchý a bezplatný proces. Zájemci se mohou zaregistrovat na stránkách emirates.com, flydubai.com, prostřednictvím oficiální aplikace Emirates nebo aplikace flydubai nebo přímo na Wi-Fi portálu na palubě letadla. Emirates Skywards má více než 30 milionů členů po celém světě a nabízí bezkonkurenční odměny ve vzduchu i na zemi, včetně leteckých společností, hotelů, půjčoven aut, bank a mnoha maloobchodních a lifestylových možností. Emirates Skywards získala za svou inovativní a prvotřídní nabídku více než 50 ocenění v oboru, včetně ocenění Program roku v Evropě, na Blízkém východě a v Africe a Nejlepší zákaznický servis na Frequent Traveller Awards 2021, ocenění World’s Leading Airline Rewards Programme na World Travel Awards 2022 a umístění v top 10 nejlepších věrnostních programů podle USA TODAY 10 Best Readers’ Choice 2022.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Cestující Emirates ve všech letových třídách mohou nyní na palubě letadla využívat bezplatné Wi-Fi připojení”

Comments are closed.