Společnost Huawei představila chytré řešení detekce požárů pomocí 5G, AI a dronů v rámci programu “Smart & Green Village” na Kypru dronů

Společnost Huawei ve spolupráci se startupovou firmou PROBOTEK spustila v kyperském hlavním městě Nikósii své řešení pro včasnou detekci požárů. Řešení, které využívá síť 5G společnosti Cyta, bylo nasazeno v parku Athalassa v rámci programu “Smart & Green Village” společnosti Huawei. Jeho funkce byly představeny na slavnostním uvedení do provozu 19. října.

Při zahájení akce promluvil jménem prezidenta Kyperské republiky Nikose Christodoulidise, ministra zemědělství, rozvoje venkova a životního prostředí Petrose Xenofontose a generálního ředitele kyperského lesního úřadu Charalambose Alexandroua náměstek generálního ředitele Andreas Christou. Ten ke spuštění nového řešení řekl: “Tato iniciativa dokazuje vysokou míru angažovanosti a zájmu společnosti Huawei Technologies (Kypr) o problematiku ochrany našich lesů a přírodního prostředí před požáry. V boji proti požárům není místo pro lhostejnost, a co je důležitější, nikdo nesmí zůstat stranou. S velkým zadostiučiněním dnes potvrzujeme vůli soukromého sektoru, kterou odráží inovativní program pro detekci požárů Smart & Green Village společnosti Huawei.”

Náměstek ministra pro výzkum, inovace a digitální politiku Philippos Hadjizaharias k programu Smart & Green Village společnosti Huawei uvedl: “Společnost Huawei vyvinula dron pro detekci kouře a požárů, který slouží k prevenci a okamžité reakci na požáry v kopcovitém terénu a horských oblastech. Tento dron pracuje s technologií umělé inteligence a jeho funkce podporované modernizovaným pokrytím sítě společnosti Cyta zvyšují jeho spolehlivost. Iniciativy, jako je tato, podporují strategii vypracovanou naším ministerstvem pro rozvoj inteligentních měst na Kypru s využitím inovací a technologií k řešení významných problémů, jejichž cílem je zlepšit kvalitu života našich občanů.”

Obchodní ředitel společnosti Cyta George Metzakis uvedl: “Síť 5G společnosti Cyta bude mít zásadní význam pro realizaci projektu společnosti Huawei na detekci požárů v přírodním prostředí, protože poskytuje vysokorychlostní připojení s nízkou latencí, které je nezbytné pro přenos dat v reálném čase a provoz dronů. Při pohledu do budoucnosti se s rozvojem 5G otevírají nekonečné možnosti, od revoluční rychlosti reakce na mimořádné události až po napájení inteligentních měst, které zvyšují kvalitu života všech občanů. Jde o převratnou novinku a my jsme nadšeni, že můžeme být v čele vývoje této revoluční technologie.”

Radoslaw Kedzia, viceprezident společnosti Huawei pro evropský region, řekl: “Technologie by neměly stát v protikladu k přírodě. Měly by naopak pomáhat přírodě prospívat. Kromě toho se digitální technologie, jako je umělá inteligence, cloud a 5G, rychle integrují a široce uplatňují v různých odvětvích. To usnadňuje digitální transformaci a udržitelný socioekonomický rozvoj a přináší hmatatelné výhody celé společnosti.”

Akce se konala ve spolupráci s organizací Darwin’s Circle pod názvem “Vienna Tech for Green Initiative”, což je zavedený program zaměřený na vývoj technologií a řešení pro dosažení udržitelnosti. Během panelové diskuse zdůraznil Nikolaus Pelinka, zakladatel organizace Darwin’s Circle, významnou roli technologií při přechodu na udržitelné postupy: “V Darwin’s Circle věříme, že technologie a inovace jsou nejdůležitějšími hnacími silami na cestě k udržitelné a zelené budoucnosti. Společně s naším cenným dlouhodobým partnerem společností Huawei a dalšími institucemi jsme založili iniciativu Vienna Tech4Green. Cílem této iniciativy je zaměřit se na klíčovou roli nových technologií při snižování emisí uhlíku, ochraně životního prostředí a vytváření lepšího světa.”

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Společnost Huawei představila chytré řešení detekce požárů pomocí 5G, AI a dronů v rámci programu “Smart & Green Village” na Kypru dronů

  1. Společnost Huawei představila chytré řešení detekce požárů pomocí 5G, AI a dronů v rámci programu “Smart & Green Village” na Kypru dronů – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 29/10/2023 at 18:15

    […] Continue reading Společnost Huawei představila chytré řešení detekce požárů pomocí 5G, AI … […]

Comments are closed.

%d