Crystal Lagoons expanduje v Austrálii s 16 projekty PAL™

Společnost Crystal Lagoons dosáhla významné expanze v Austrálii. Na základě nově podepsané významné dohody s investičním fondem Vibranium Capital Partners zde tento mezinárodní inovační podnik vybuduje 16 nových projektů Public Access Lagoons™, označovaných také jako zařízení PAL™. Dohoda dále zvažuje možnost vstupu do dalších zemí v Oceánii a jihovýchodní Asii s další desítkou projektů.

Australská města jsou díky svému geografickému a přírodnímu bohatství řazena mezi nejlepší města pro život na celém světě. Díky nové dohodě navíc získají Melbourne, Sydney, Adelaide, Perth, Brisbane či Gold Coast prostorné křišťálové laguny pro plavání a vodní sporty s bělostnými písečnými plážemi. Tyto areály přispějí k vytvoření nových plážových center odpovídajících australskému životnímu stylu, v němž vodní aktivity a zábava zaujímají přední místo.

Ačkoli se jmenovaná města nacházejí blízko moře, projekty Crystal Lagoons v nich vytvoří druhé, bezpečnější pobřeží. Přírodní pláže tak doplní o turistickou infrastrukturu, umožňující plavání a provozování vodních sportů v bezpečném prostředí mimo rizika, která v této oblasti hrozí na moři.

Druhým partnerem této dohody je australský investiční fond s působností v Oceánii, Americe a Asii, disponující více než 30 lety zkušeností a investičním portfoliem ve výši čtyř miliard USD. Prostřednictvím modelu PAL™ doufá rozšířit svá strategická partnerství a možnosti výstavby nemovitostí na klíčových trzích.

Ústředním prvkem všech veřejně přístupných projektů Crystal Lagoons je křišťálová laguna se zpoplatněným vstupem. Kromě toho obsahují areály PAL™ také restaurace, rodinné zóny, hotely, obchody, plážové kluby a další atrakce.

“Australané milují vodu a pobyt v přírodě. Stejně jako v mnoha turistických destinacích po celém světě jsou však oblasti na pobřeží hustě zastavěné a pozemky jsou zde drahé. Projekty PAL™ nabízejí úspěšnou a udržitelnou alternativu rozvoje plážové a rekreační infrastruktury ve vnitrozemí, která poskytne přístup k rekreačním prostorám větší části obyvatelstva,” vysvětluje regionální ředitel společnosti Crystal Lagoons Alastair Sinclair.

“Těšíme se na možnost uplatnění našich zkušeností v rámci tohoto partnerství a využití potenciálu konceptu a technologie Crystal Lagoons®, především v Austrálii. Zaměříme se nyní na budování partnerství se strategickými investory, developery a vlastníky pozemků v jednotlivých teritoriích, abychom tyto projekty mohli realizovat,” dodává mluvčí společnosti Vibranium Capital Partners.

O společnosti Crystal Lagoons

Crystal Lagoons je americká společnost, která vyvinula technologii umožňující stavět a udržovat křišťálové laguny neomezené velikosti s velmi nízkými náklady kdekoli na světě.

Společnost je držitelem více než 2500 patentů ve 160 zemích a její udržitelná zařízení vyžadují oproti běžným plaveckým bazénům 100krát méně chemikálií a pouze dvě procenta energie. Podle závěrů společnosti Bureau Veritas, která u této technologie ověřovala efektivitu využívání vody, spotřebuje laguna o rozloze 1 ha/2,5 akru 33krát méně vody než golfové hřiště a o 40 % méně vody než park stejné velikosti. Zařízení Crystal Lagoons® mohou využívat mořskou i sladkou vodu, stejně jako brakickou, která nemá jiné využití.

Foto Crystal Lagoons

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Crystal Lagoons expanduje v Austrálii s 16 projekty PAL™

  1. Crystal Lagoons expanduje v Austrálii s 16 projekty PAL™ – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 29/10/2023 at 20:17

    […] Continue reading Crystal Lagoons expanduje v Austrálii s 16 projekty PAL™ at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d