Alitalia zkracuje lety na dlouhé vzdálenosti a zmenší flotilu

Během neutěšené situace ve společnosti Alitalia se nyní musí vydat spořivým směrem. Italská letecká společnost ještě nedávno chtěla posílit svou pozici v letech na dlouhé vzdálenosti. Insolvenční správce však vyškrtl dvě mezikontinentální letecká spojení, které přestanou být provozována od dubna. Při tom dojde ke zmenšení letecká flotily, informují italská média.

 Od dubna se Alitalia zřekne linek Řím – Seoul a Řím – Santiago de Chile. Po ukončení leasingového smluvního období na dva letouny A330 a jeden Boeing 777-300 se budou muset vzdát i těchto strojů, která právě zajišťovaly lety dlouhých vzdáleností. Také několik letounů zajišťující lety středních vzdáleností mají být prodány.

Odbory hrozí dalšími stávkami

Plány Alitilie vehnaly odbory do stávky, které se strachují o aktuálně churavějící aerolinku. Plánují další stávky okolo 25. února na možné blížící se propouštění. V prosinci poskytla italská vláda Alitalii překlenovací úvěr ve výši 400 milionů euro. S tím by mohl být spojen možný prodej celého leteckého provozu k 31. květnu 2020.

Celkové náklady státu k udržení společnosti se letos vyšplhali na 1,3 miliardy eur. Zdá se velmi nepravděpodobné, že by tuto půjčku byla společnost schopna někdy splatit. Tyto půjčky společnosti Alitalia jsou ovšem z pohledu Evropské komise považovány jako nezákonné subdotace firmy. Alitalia létala minulý rok s téměř 11 000 zaměstnanci a byla ve ztrátě 350 milionů euro.

Admin
Author: Admin