» Domů » Letecká doprava » Ostrov Kréta bude mít nové velké letiště

Ostrov Kréta bude mít nové velké letiště

Díky rozkvétajícímu turismu na ostrově Kréta se tento ostrov dočká nového letiště. “Do pěti let přivítáme první turisty na novém letišti,” sdělil na tiskové konferenci předseda řecké vlády Kyriakos Mitsotakis.

Více než 7 000 pracovních míst by mohlo vzniknout díky stavbě tohoto nového letiště. V požadavcích na zakázku stavby je obsažena doložka, díky které bude 54 % nového letiště na 35 let vlastnit řecko-italská společnost Terna-GMR. Řecký stát obdrží zbývajících 46 % vlastnického podílu, který bude spravovat ministerstvo dopravy.

Čtyři miliony turistů za rok

Celkové náklady této investice dosahují jedné miliardy eur. Toto nové velké letiště by se mělo nacházet v blízkosti města Kastelli na jihovýchodě od Heraklionu. Přímo ve městě Kastelli se nachází vojenské letiště.

Současné letiště Nikos Kazantzakis v Heraklionu již delší dobu nedostačuje svou kapacitou dokonce i mimo hlavní sezónu. Na ostrově Kréta žije kolem 700 000 obyvatel a svou dovolenou zde za rok stráví více než čtyři miliony turistů.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes