» Domů » Silniční doprava » Automobilky » Na Německý trh přichází obytný vůz Renault Trafic Space -Nomad

Na Německý trh přichází obytný vůz Renault Trafic Space -Nomad

Němečtí turisté už na sebe nemusí dlouho čekat. Renault Trafic Space-Nomad bude k dispozici od začátku roku 2022. Dodnes byla dodávka k dispozici pouze ve Švýcarsku. V Rakousku, Belgii, Dánsku a Francii začne od roku 2022 také prodej Renaultu.  Na Český a Slovenský trh se zatím neplánuje uvedení dříve, než na podzim 2022.

Dvě verze Trafic Space Nomad

Trafic Space-Nomad je k dispozici v různých délkách. Na jedné straně je tu kratší verze, která měří pět metrů. Na druhou stranu Renault nabízí dodávku v delší verzi s 5,4 metry. Trafic Space-Nomad je k dispozici jako čtyřmístný v kratší verzi a jako pětimístný v dlouhé verzi. Zadní sedadlo je napevno instalováno na čtyřmístném sedadle, zatímco na pětisedadlovém se dá posunout.

Venkovní sprcha a topení olejem v Renaultu

Pro teplé dny nabízí venkovní sprcha Trafic Space-Nomad možnost ochlazení táborníkům. Pro některé to může být nepříjemné, ale i potěšující se sprchovat venku, bez nějakého krytí před okolím. V Renaultu jsou dvě postele. Postel o rozměrech 130 x 185 cm lze přestavět ze zadní lavice v několika jednoduchých krocích. Pod vyklápěcí střechou dodávky je další postel o rozměrech 120 x 200 centimetrů. V Trafic Space Nomad mohou spát celkem čtyři dospělí.

Francouzský kuchyňský kout se skládá ze dvouplotýnkových kamen a dřezu s integrovaným kohoutkem. Chladnička má objem 49 litrů. Stůl v Renaultu je mobilní, takže jej táborníci mohou umístit uvnitř i venku.

Markýza o rozměrech 220 x 235 centimetrů poskytuje stín rekreantům. Nechybí ani LED osvětlení. Olejový ohřívač s 2 000 wattů ohřívá karavan v chladných dnech a nocích. Topení funguje v místech až do 2500 metrů nad mořem.

Ceny a vybavení

Za příplatek zákazník obdrží multimediální systém Easy Link. Renault slibuje, že tam integruje navigaci a chytré telefony.

Jako variantu motoru nabízí francouzský výrobce různé vznětové motory od 110 do 170 koní. Nomád Trafic Space sjíždí z montážní linky ve francouzském Sandouville. Cena za německou verzi karavanu zatím nebyla stanovena. Ve Švýcarsku stojí Renault minimálně 57 200 švýcarských franků. V přepočtu na eura to je 53 391 eur. Tato směrná hodnota je však trochu nepřesná, protože auto je k dispozici pouze od Švýcarské konfederace s motorem o výkonu 146 koní nebo vyšším a zde se ceny u řady prodejců zatím mění.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes