» Domů » Letecká doprava » Austrian Airlines pozastavilo lety do Číny – do konce března

Austrian Airlines pozastavilo lety do Číny – do konce března

Stále více leteckých společností pozastavují své lety do Číny kvůli Coronaviru. Také Austrian Airlines nebudou do Číny létat do konce března. V Rakousku tím bude trpět turismus, neboť největší podíl turistů tvořili právě Číňané.

Austrian Airlines nebudou létat do a z Číny do konce zimního letového řádu, tj. 28. března. Konkrétně se jedná o destinace Peking a Schanghai. Poslední lety budou vypraveny 29. února. “Austrian Airlines budou nadále sledovat vývoj šíření Coronaviru a budou s příslušnými úřady v kontaktu,” stojí v tiskové zprávě společnosti.

Cestující, kteří jsou tímto omezením poškozeni, si mohou bezplatně přebookovat svůj let nebo si bez poplatku nechat vyplatit hodnotu letenky. Toto opatření platí také pro cestující mající letenku od Luthansy, Swiss Air a také pro cestující s letenkou na let označeným leteckým číslem LH-, LX- nebo OS-???? (místo ? číslice).

V Rakousku se do pátečních dopoledních hodin 14. 2. nepotvrdil žádný případ Coronaviru (oficiálně jen SARS-CoV-2). Provedeno bylo 162 testů, všechny byly negativní, informovala ministerstvo zdravotnictví Rakouska na svých internetových stránkách.

První rakouští Wuhan-turisté byli v sobotu propuštěni z karantény, oznámil Wiener Krankenanstaltenverbund (KAV). Sedm rakouských občanů, kteří byli ve Wuhanu, byli 2. února letecky přepraveni do Francie. Odtud je do Vídně přepravil rakouský armádní letoun. Dva jsou již v Dolních Rakousích a pět přímo ve Vídni. V sobotu skončila 14-denní karanténa, na jejímž byl proveden test, jehož výsledek byl u všech osob negativní.

V karanténě je i dalších 6 Rakušanů, kteří přiletěli do Rakouska 9. února. Tato šestice cestovala nejdříve do Velké Británie, dále do Berlína. Tyrolská letecká záchranná služba je z Berlína transportovala do Vídně. Matka se třemi dětmi jsou v karanténě přímo v jedné z vídeňských nemocnic a jedna obyvatelka Korutan i se svým manželem jsou v domácí karanténě.

upraveno z ORF
fotografie převzata z orf.at

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes