Oprava uzavřela silnici Troubelice – Uničov

Na opravu komunikace mezi Uničovem a obcí Trubelice – Lazce čekali lidé řadu let, nyní je konečně tady. Silnice kategorie III. třídy, které jsou obecně v regionu v nejhorším stavu, je teď z důvodu rekonstrukce v obou směrech uzavřena.

Michal Poštulka (nez.), starosta obce Troubelice: “Jde o komplexní rekonstrukci po mnoha letech. Je mi 47 let a v podstatě jsem tady žádnou rekonstrukci nezažil. Silnice, která tady byla, odpovídala tehdejšímu provozu. Podkladní vrstvy už neodpovídaly požadavkům dnešní doby.”

Přímo v místní části Lazce zabraly stavební stroje hodně hluboko. Práce probíhají v těsné blízkosti domů a omezily běžný život obyvatel.

obyvatel obce: “Komplikace samozřejmě určité nastaly. Museli si zavčasu přistavit auta. Můžou chodit zadem humnama. Ale někteří mají problém, že se třeba nedostanou a musí to prostě určitou dobu vydržet.”
Michal Poštulka (nez.), starosta obce Troubelice: “Je zajištěna obslužnost autobusové dopravy, byť řekněme komplikovanější. Lidé jsou ale rádi za to, že se silnice rekonstruuje. Jak vidíte ty auta, tak nám autobusy projíždí už po částečně zrekonstruovaném úseku. S Kidsokem i se zhotovitelem jsme se dohodli, že obslužnost bude stále probíhat.”

Uzavřený úsek mezi Troubelicemi a Uničovem měří asi 3,5 kilometru.

Marek Juráň, tiskový mluvčí, MÚ Uničov: “Uničov je pro region určitým centrem a například do průmyslové zóny a nebo do velkých obchodů právě lidé z Troubelic a celého Troubelicka touto silnicí pravidelně dojíždějí.”
Michal Poštulka (nez.), starosta obce Troubelice: “Máme dva způsoby v podstatě. Místní, kteří bydlí tímto směrem, jezdí na Medlov. Z druhé strany je objížďka z Troubelic na Šumvald.”
Marek Juráň, tiskový mluvčí, MÚ Uničov: “Uživatelé této silnice, motoristé, cyklisté velice dobře vědí, v jakém stavu v posledních několika letech byla. Proto jsem přesvědčen, že opravu vítají.”
obyvatel obce: “Lidé si musí uvědomit, že se silnice musí udělat a budeme rádi, když to bude hotové.”

Investorem akce je vlastník komunikace Olomoucký kraj. Podle Správy silnic Olomouckého kraje potrvá rekonstrukce a uzavírka tohoto úseku do 6. prosince roku 2023.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Oprava uzavřela silnici Troubelice – Uničov

  1. Oprava uzavřela silnici Troubelice – Uničov – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 04/11/2023 at 11:13

    […] Continue reading Oprava uzavřela silnici Troubelice – Uničov at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d