• 04/07/2022 02:15

Křižovatka s MHD poblíž ZOO v Brně dozná značných změn

ByAdmin

Led 21, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 4431
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 7 Sekund

Dlouhodobě zcela nevyhovující dopravní situaci u Uni Hobby v Bystrci má vyřešit nová mimoúrovňová křižovatka.

„Křížení komunikací v ulicích Kníničská, Bystrcká a tramvajové tratě do Bystrce zvláště ve špičkách velmi komplikuje dopravu. Jediným možným řešením je vybudování mimoúrovňové křižovatky,“ připomněl radní pro dopravu Petr Kratochvíl a dodal: „Přínosy navrhovaného řešení jsou jasné: ve spodní úrovni křižovatky vznikne samostatný tramvajový koridor a přímé komunikace směr centrum–Bystrc a zpět, v horní úrovni bude pětipaprskový kruhový objezd, který umožní plynulejší a bezpečnější individuální automobilovou dopravu. Chceme také vybudovat nové lávky pro pěší přes Svratku a přes Kníničskou, ale i komunikace za nákupním centrem.“

Projekt „Bystrc, MÚK Kamenolom“ se aktuálně nachází těsně před dokončením dokumentace pro územní rozhodnutí, kterou včetně vizualizace zpracovala firma Sagasta s.r.o.  „Samotná stavba by měla ve spolupráci s Jihomoravským krajem začít v roce 2024,“ doplnil informace radní Petr Kratochvíl.

Jediná nevýhoda bude zrušení tramvajové zastávky Kamenolom, kterou využívali cestující právě za nákupy do Uni Hobby. Trolejbusová zastávka zůstane zachována obousrměně, ale bude v přeloženém umístění připustil radní Petr Kratochvíl. Po dobu výstavby této křižovatky bude nutné počítat s omezeními a v některých případech i nutností uzavření tramvajové trati a vedení náhradní dopravy. Samotnou stavbu zatím počítá začít realizovat do 2 let. Tedy defakto po skončení výluky současné linky 1 v Žabovřeskách s výstavbou tramvajového tunelu.

Vizualizace: Sagasta s.r.o.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %