• 06/07/2022 05:17

Qantas “probouzí” flotilu na dlouhé lety. “Vidíme světlo na konci tunelu”

Airbus A330-200 Qantas
Stránka navštívena: 679
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 54 Sekund

Inženýři Qantas Airways připravují flotilu australského národního dopravce na obnovení mezinárodních a mezikontinentálních spojení. 1. listopadu letadla aerolinek na jižní polokouli spojí Sydney s Londýnem a Los Angeles.

Rozhodnutí je výsledkem toho, že Nový Jižní Wales dosáhl požadované imunity (alespoň 80 % očkované populace) a zrušení karanténní povinnosti pro cestující do Sydney, kteří budou plně očkovaní.

A380 stále v Mohavské poušti

S výjimkou dvoupatrových A380, které čekají na lepší časy v kalifornské Mohavské poušti, má většina mezinárodní flotily Qantas již omezenou repatriaci a nákladní operace. Létají trochu na částečný úvazek. Místo každý den pracují jen jednou týdně – vysvětlil John Walker, vedoucí údržby vozového parku dopravce.

Austrálie zavedla přísná omezení v březnu 2020. Omezení bránila občanům země opustit zemi bez zvláštního povolení a pro všechny příchozí na kontinent byla vyžadována dvoutýdenní hotelová karanténa. Taková rozhodnutí pak přiměla Qantas k přerušení pravidelných mezinárodních letů cestujících.

Technici australského národního dopravce ve čtvrtek zkontrolovali brzdy a pneumatiky a doplnili drobnou údržbu flotily menších A330. V případě těchto letadel jsme zahájili “probouzení” před mnoha měsíci. Normálně by to s dvanácti nebo patnáctičlennou posádkou trvalo 1000 člověkohodin, vysvětlil Walker.

Qantas v Kalifornii má inženýrský tým v Los Angeles. Specialisté vyslaní do Spojených států pravidelně jezdí dvě hodiny do pouště Mojave, aby zkontrolovali flotilu A380. Pouštní prostředí je tam sušší než v Alice Springs ve střední Austrálii, kde letadla drží jiní dopravci, včetně Singapore Airlines a Cathay Pacific Airways se sídlem v Hongkongu, prozradil Walker.

Pandemické ztráty přes 15 miliard dolarů

Očekává se, že deset z dvanácti Super Jumbo Qanta se vrátí do provozu do července 2022. Australský národní dopravce A380 má podle plánu létat do Londýna a Los Angeles. Lety ze Sydney do největších měst Kalifornie a Velké Británie budou zatím obsluhovat Boeingy 787-9. Qantas Dreamliners budou létat do britského hlavního města s mezipřistáním v Darwinu pětkrát týdně a na západní pobřeží Spojených států čtyřikrát týdně.

Už vidíme světlo na konci tunelu. Mezi lidmi, kteří plánují cesty na příští rok, vidíme velký zájem – zdůraznil Alan Joyce, prezident společnosti Qantas.

Qantas plánuje obnovit lety ze Sydney do Japonska, Singapuru a Vancouveru a také na Fidži v polovině prosince. Letecké společnosti na jižní polokouli, které během pandemie ztratily více než 15 miliard dolarů kvůli uzemnění mezinárodní flotily, si stále vyhrazují právo posunout data inaugurace těchto nových spojení.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %