Po průtahu Slavkovem silničáři předali k užívání také komunikaci v Tvrdonicích

redakce
Po průtahu Slavkovem další stavbou, kterou jihomoravští silničáři v tomto týdnu (ve čtvrtek 15. prosince 2022) slavnostně předali k užívání, je akce s názvem „III/4243 Přejezd ČD – Tvrdonice, SO 101 extravilán“.

Jedná se o první část rekonstrukce na komunikaci III/4243 před obcí Tvrdonice, konkrétně jde o úsek za železniční tratí Břeclav-Přerov v celkové délce 2344 metrů. Rekonstrukce komunikace proběhla odfrézováním a pokládkou dvou asfaltových vrstev, včetně nezbytné sanace krajů vozovky. V rámci této stavby byl také vybudován autobusový záliv, včetně nástupiště a doplněno svislé a vodorovné dopravní značení.

Stavbu během tří měsíců zrealizovala společnost SWIETELSKY stavební s.r.o., odštěpný závod Dopravní stavby MORAVA, a to celkovým nákladem 29 milionů korun, včetně DPH.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Stadler dostal svou první objednávku na dodávku tramvají z Nizozemska

Železniční technologická skupina Stadler bude od roku 2026 dodávat nové tramvaje do Nizozemska. Odpovídající smlouva byla podepsána v pátek s nizozemskou dopravní společností HTM, jak oznámil Stadler. Zakázka zpočátku zahrnuje 56 tramvají typu TINA (Total Integrated Low Floor Drive). Součástí smlouvy je také opce na až 44 dalších vozidel. Podle výrobce jde o […]