Mezi Kravařemi a Velkými Hošticemi řidiče omezí semafory

Motoristé, kteří cestující mezi Opavou a Hlučínem po silnici I/56, by se po dobu dvou měsíců měli vyhnout úseku mezi Velkými Hošticemi a Kravařemi. ŘSD tam totiž začalo opravovat povrch silnice. Plánovaná rekonstrukce vychází z dřívějšího posouzení technického stavu komunikace a diagnostického průzkumu. Silnice vykazuje vady, které je nutné opravit.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Oprava potrvá dva měsíce, nicméně vlivem ročního období počítáme s možným přerušením. Hlavní práce ovlivňující dopravu budou provedeny ještě letos, zhotovení dokončovacích záležitostí může proběhnout na jaře. Celková plocha oprav vozovek činí 10.512 metrů čtverečních. Do projektové dokumentace je zahrnuta také rekonstrukce stmelených vrstev odbočovacích a připojovacích pruhů.”

Po dobu opravy bude provoz veden kyvadlově jedním pruhem. Od řidičů to bude vyžadovat dávku trpělivosti a musí se také připravit na zdržení. Místo je možné také objet po delší objízdné trase po silnici I/11. Právě tu by měli využít motoristé, kteří chtějí cestovat dále než do Velkých Hoštic a Kravař.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Obousměrný provoz po silnici I/56 čeká částečné omezení. Snahou bude co nejméně zasahovat do plynulosti dopravy, ovšem avizovanou opravu nelze uskutečnit bez svedení řidičů do jednoho pruhu pro oba směry. Střídavý (kyvadlový) režim průjezdu pohlídají semafory.”

Přibližně v polovině opravovaného úseku se nachází čerpací stanice. I na její provoz silničáři myslí při stanovení dopravního omezení, aby motoristé mohli zajíždět ke stojanům a při odjíždění se pak mohli zařadit do kyvadlové dopravy. Dopravní omezení se bude průběžně upravovat podle postupujících prací. Řidiči by proto měli věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení, které se může měnit i v průběhu dne.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Mezi Kravařemi a Velkými Hošticemi řidiče omezí semafory

  1. Mezi Kravařemi a Velkými Hošticemi řidiče omezí semafory – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 18/11/2023 at 18:16

    […] Continue reading Mezi Kravařemi a Velkými Hošticemi řidiče omezí semafory at Transport Minutes… […]

Comments are closed.

%d