SBB plánuje Gotthardským tunelem opět vypravovat další osobní vlaky

Švýcarské spolkové dráhy (SBB) chtějí po vážné nehodě nákladního vlaku v nejdelším železničním tunelu světa pod masivem Gotthardu brzy obnovit osobní dopravu alespoň o víkendech.

Od 10. prosince bude moci tunelem od pátku do neděle jezdit 31 osobních vlaků. V ostatní dny je z důvodu probíhajících oprav vyhrazena pro nákladní dopravu. SBB důrazně doporučuje rezervaci místa, která je jinak ve

Oprava Gotthardského tunelu po nehodě nákladního vlaku Foto © SBB

Švýcarsku neobvyklá. Přeplněné vlaky nesmí z bezpečnostních důvodů projíždět Gotthardským tunelem. Koncept SBB musí ještě schválit Spolkový úřad pro dopravu.

  1. srpna vykolejil v tunelu nákladní vlak. Nikdo tehdy nebyl zraněn, ale byly způsobeny značné škody. Podle prvotních šetření bylo příčinou neštěstí dvou lokomotiv a 30 nákladních vagónů prasklé kolo v důsledku únavy materiálu. Odstranění vlaku po nehodě trvala týdny. Podle informací SBB je potřeba vyměnit kolem osmi kilometrů kolejí a 20 000 pražců. Od té doby lze používat pouze východní tubus. SBB očekává opět plný provoz až v září 2024. Před nehodou jezdily osobní vlaky tunelem každou půlhodinu.

Foto © SBB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “SBB plánuje Gotthardským tunelem opět vypravovat další osobní vlaky

  1. SBB plánuje Gotthardským tunelem opět vypravovat další osobní vlaky – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 18/11/2023 at 15:14

    […] Continue reading SBB plánuje Gotthardským tunelem opět vypravovat další osobní vlaky at Transp… […]

Comments are closed.

%d