• 04/07/2022 05:52

Thajsko: Bangkokské lety jsou pozastaveny, ale na Phuket se může létat

ByAdmin

Čvc 24, 2021 , ,
Stránka navštívena: 3308
0 0
Doba čtení příspěvku:54 Sekund

Thajský úřad pro civilní letectví (CAAT) oznámil, že vnitrostátní lety do a z Bangkoku, jakož i do dalších vysoce rizikových regionů, budou od 21. července pozastaveny. Zbývající lety jsou provozovány se snížením o polovinu sedadel dostupných v letadlech.

Toto rozhodnutí má pomoci zastavit nárůst počtu infekcí COVID-19 v zemi jihovýchodní Asie, který po mnoho let oceňují turisté z celého světa. Epidemie se v posledních několika týdnech každým dnem zhoršuje.

Za posledních 24 hodin bylo potvrzeno 13 002 případů a 108 lidí zemřelo. Od začátku pandemie koronaviru SARS-CoV-2 bylo hlášeno celkem 439 477 infekcí. Počet úmrtí se zvýšil na 3610.

Omezení se nevztahují na provincii a ostrov Phuket, a to i přes zjištěnou nejméně šest infekcí u cestujících přicházejících do oblíbeného letoviska na Thajském poloostrově. Na tento region se vztahuje zvláštní vyhláška, která umožňuje plně očkovaným cestujícím zůstat na tomto místě.

Společnost Jetstar Asia nedávno oznámila, že 3. září obnoví lety ze Singapuru na Phuket. Na začátku budou lety provozovány dvakrát týdně. Později se jejich frekvence může zvýšit v závislosti na poptávce a epidemické situaci v Thajsku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %