Na scéně je Lucid Gravity: nová definice elektrického SUV

Nový Lucid Gravity je poslem nové éry elektrických sportovně-užitkových vozidel: nebývalá kombinace dosud nevídaných vlastností v jednom vozidle a předpokládaný dojezd přes 440 mil1.

  • Inovace, které Lucid přináší v oblasti technologií elektromobilů a balení, zahrnují rozsáhlý a luxusní interiér až pro sedm dospělých osob a jejich věci, a to bez obrovských vnějších rozměrů a špatné ovladatelnosti, které si často spojujeme s tradičními třířadými SUV plné velikosti.
  • Model Gravity je vybaven zcela novou platformou SUV a novou generací oceňovaného, patentovaného elektrického pohonu společnosti Lucid, který přináší vzrušující zážitek z jízdy.
  • Společnost Lucid již ukázala, co svede při výrobě výjimečného, uznávaného luxusního sedanu s elektrickým pohonem. Nyní si modelem Gravity otevírá vrátka na mnohem větší trh SUV.
  • Lucid Gravity bude uveden na konci roku 2024. Stejně jako v případě Lucid Air bude cena Gravity začínat pod 80.000 USD2.
Foto Lucid Group

Společnost Lucid Group, Inc. (NASDAQ: LCID), jejíž oceňovaný model Lucid Air posunuje laťku v oblasti luxusních elektromobilů a která je držitelem ceny World Luxury Car Award 2023, znovu definuje dokonalost odhalením převratného, luxusního elektrického SUV Lucid Gravity. Očekávané SUV Gravity od společnosti Lucid vychází z inovací, které se poprvé objevily u sedanu Lucid Air a jedná se o luxusní elektrické SUV bez kompromisů: vysoce výkonné vozidlo s prostorem až pro sedm dospělých osob a jejich věci, to vše s předpokládaným dojezdem přes 440 km1. SUV Lucid Gravity bude mít veřejnou premiéru dnes na autosalonu v Los Angeles a jeho výroba začne koncem roku 2024.

„SUV Gravity představuje významný skok vpřed pro špičkovou technologii společnosti Lucid. Zákazníci v něm naleznou nebývalou kombinaci prostoru a ovladatelnosti, luxusu a všestrannosti. To vše je hladce integrováno do pozoruhodného vozidla s jízdními zážitky a dojezdem skutečného Lucidu,” řekl Peter Rawlinson, generální a technický ředitel společnosti Lucid. „Inovativní patentovaná technologie pohonu elektromobilů a holistický přístup společnosti Lucid ke konstrukci vozu umožnily modelu Air nově definovat hranice možností luxusního sportovního sedanu. V modelu Gravity se tyto inovace dále rozvíjejí a naše technologie nové generace se uplatňuje s ještě větším účinkem, takže výsledkem je elektrické SUV, které dokáže dosáhnout dojezdu přes 440 kms bateriovým blokem o něco menším než polovina velikosti, kterou používají někteří naši konkurenti s vysokými nároky na baterie.”

Design modelu Gravity: Rovnováha formy a funkce

Foto Lucid Group

„Ve společnosti Lucid věříme v posouvání hranic designu. Vycházeli jsme z tohoto přesvědčení, abychom maximalizovali prostornost, aerodynamickou účinnost a užitnou hodnotu. Výsledkem je elektrické SUV s nevídanou kombinací vlastností,” prohlásil Derek Jenkins, viceprezident společnosti Lucid pro design a značku. „Model Gravity je navržen jako všestranný vůz, ať už se jedná o SUV, který musí pojmout velký náklad na rodinné kempování nebo o velkoprostorový vůz na dlouhé vzdálenosti, který mezi zastávkami ujede stovky kilometrů. Výsledkem snahy našeho týmu o vytvoření SUV, které dokonale propojuje formu a funkci, je vizuálně nápadné, neuvěřitelně všestranné vozidlo, které poskytuje luxusní zážitek z jízdy.”

Společnost Lucid se od konkurence dále odlišuje dokonalým designem, prostornými interiéry a všestranností. Vnější design je důkazem spojení estetiky a užitné hodnoty vozu Gravity. Důraz na účinnost vedl k dosažení cílového součinitele odporu vzduchu pod hodnotou 0,243, což je aerodynamický profil, který nemá u jiných třířadých SUV obdobu. Gravity se vyznačuje impozantním vzhledem podpořeným velkým zavazadlovým prostorem, elegantním profilem, prodlouženou kabinou, výraznými rameny a sportovním zadním spoilerem a prokazuje tak svou schopnost uspokojit rozmanité potřeby každodenních řidičů.

V interiéru zaujme Gravity velkým flexibilním zavazadlovým prostorem. Kabina nabízí prostorná sedadla, navíc s pohodlím druhé a třetí řady sedadel, která lze sklopit do roviny, čímž vznikne tak více než 10 m3 celkového využitelného nákladového prostoru. To znamená snadnou kombinaci pohodlí a nákladového prostoru. Posuvná sedadla druhé řady v kombinaci s integrovanými praktickými stolky zvyšují komfort na zadních sedadlech. Pozoruhodně velký prostor pro nohy se přenáší až do třetí řady sedadel, což umožňuje pohodlné uspořádání pro sedm cestujících a činí z tohoto modelu ideální vůz pro každé dobrodružství.

Foto Lucid Group

Gravity představuje rozhodnou evoluci uživatelského rozhraní Lucid s názvem Clearview Cockpit s intuitivním 34palcovým zakřiveným a nepřerušovaným displejem OLED, který visí nad inovativním novým volantem Gravity a je dokonale sladěn se zorným polem řidiče. Ve verzi Gravity se vrací panel Lucid Pilot s rychlým přístupem pomocí dotekového panelu, který je umístěn vedle nové skleněné středové konzoly, která se elegantně otevírá a poskytuje další úložný prostor. Toto SUV má v sobě zabudováno také novou generaci softwaru Lucid s aktualizacemi over-the-air, které zajišťují neustálé zlepšování vlastností vozidla.

Výkon sportovního vozu a jízdní dráha vozu Lucid

Výjimečné výkony modelu Gravity začínají na zcela nové platformě, která byla od počátku vyvíjena pro sportovní SUV. Tato platforma je hladce integrována s novou generací vlastní ultrakompaktní technologie pohonného ústrojí společnosti Lucid, včetně celosvětově nejvýkonnějších motorů pro elektromobily a evoluce elektrické architektury pro 900 V. Gravity není jen luxusní SUV. Je to výkonný vůz, který zrychlí na 100 km/h za méně než 3,5 sekundy a zároveň poskytuje nosnost přes 1 500 kg a dalších 6 000 kg tažné síly4.

S SUV Gravity se výkon rozšiřuje i mimo zpevněné cesty, protože Lucid volitelně zahrnuje vylepšené vzduchové odpružení Zero Gravity, které se automaticky přizpůsobuje různým terénním podmínkám a zajišťuje hladkou a pohodlnou jízdu na jakémkoli povrchu. Manuální nastavení také nabízí možnost nadzvednout Gravity pro maximalizaci terénního výkonu nebo jej snížit pro maximalizaci výkonu a dojezdu.

„Filozofie designu a inženýrství společnosti Lucid vždy upřednostňovala snahu nabídnout více za méně peněz. Také model Gravity tento princip uplatňuje, aby zákazníkům nabídl více toho, co potřebují, tedy více prostoru, více užitku a větší dojezd, a aby se zároveň vyhnul přebytečným bateriovým článkům, vyšším nákladům na vlastnictví a zbytečné hmotnosti,” řekl Eric Bach, viceprezident společnosti Lucid pro produkty a hlavní inženýr. „Věříme v posouvání hranic možného. S baterií poloviční velikosti, než u některých konkurentů, je Gravity ekologický, všestranný elektromobil s duchem supervozu.”

SUV Gravity je nejen efektivní, ale díky menšímu, lehčímu a udržitelnějšímu akumulátoru nastavuje nová měřítka pro vozy SUV a zároveň nabízí výjimečný dojezd, který by měl přesáhnout 440 km1. Systém Gravity je vyvinut na základě známé architektury společnosti s napětím přes 900 V a velmi rychlým nabíjením a je tak jedním z nejrychlejších nabíjecích systémů pro elektromobily na světě. Zákazníci mohou během 15 minut5 ujet až na 320 km, což zajišťuje pohodlí a minimální prostoje při dlouhých cestách. Lucid Gravity nastavuje nová měřítka pro vozy SUV a dokazuje, že efektivita, luxus a vysoký výkon jdou ruku v ruce.

„Díky Gravity dojedou naši zákazníci dál s menším objemem baterií a tedy s menší spotřebou drahocenné energie,” dodal Rawlinson. „Menší, lehčí a technologicky vyspělejší akumulátory znamenají méně vzácných kovů a minerálů, méně energie na nabíjení, menší spotřebu elektřiny, menší tlak na rozvodnou síť a nižší hmotnost a větší dynamiku vozidla. Když říkáme, že jsme tu proto, abychom rozvíjeli technologii, přesně toto tím myslíme: je to skutečná udržitelnost v praxi.”

Gravity a člověk: luxus v každém ohledu

Luxusní zážitek ve voze Gravity je výjimečný a oslovuje tělo i mysl. Každý aspekt modelu Gravity od pečlivě vybraných materiálů, přes výjimečnou výbavu a povrchovou úpravu až po promyšleně umístěné akcenty byl vytvořen trvale udržitelným způsobem a s ohledem na životní prostředí. Komplexní lidský prožitek se navíc nedotýká pouze bezprostředních smyslových dojmů, ale zdůrazňuje také pohodu. Se zavedením interaktivních funkcí pro pohodu, jako jsou Lucid Sanctuary a Lucid Spaces, se každý zážitek ve voze Gravity posouvá na novou úroveň. Lucid Sanctuary je revoluční soubor prožitků pečlivě navržených tak, aby vám přinesly klid na cestách, ať už jste na cestách nebo parkujete u nabíjecí stanice. S funkcí Lucid Spaces se kabina jediným klepnutím promění v oázu klidu a řidiči se ponoří do uklidňující atmosféry míst, jako jsou Tahoe Lake nebo Joshua Tree. Společnost Lucid také spolupracuje s odborníky ze společnosti Meditopia a nabízí zážitek z meditace s průvodcem, který zajišťuje prostor pro mindfulness, aniž byste museli vystoupit z vozu.

Ceny a dostupnost

S důrazem na poskytování nejpokročilejších technologií a nejlepších zkušeností s elektromobily co nejširšímu publiku bude vozidlo Gravity konkurenceschopné v kategorii prémiových SUV plné velikosti s očekávanou počáteční cenou pod 80 000 USD2. Očekává se, že výroba bude zahájena koncem roku 2024. Zákazníci mohou svůj zájem o Lucid Gravity projevit na stránce www.lucidmotors.com/gravity.

*Gravity je ve fázi předsériové výroby a výše uvedené specifikace se mohou změnit.

O Lucid Group

Posláním společnosti Lucid je inspirovat svět k zavádění udržitelných energetických řešení vytvářením pokročilých technologií a těch nejúchvatnějších luxusních elektromobilů zaměřených na dokonalý prožitek z jízdy. Její první model Air je luxusní sedan s designem inspirovaným Kalifornií. Lucid Air Grand Touring má podle oficiálního odhadu asociace EPA dojezd 830 km. Lucid Air se vyrábí v továrně společnosti Lucid v Casa Grande v Arizoně a v King Abdullah Economic City (KAEC) v Saúdské Arábii a v současné době se prodává zákazníkům v USA, Kanadě, Evropě a na Blízkém východě.

Foto Lucid Group

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Na scéně je Lucid Gravity: nová definice elektrického SUV

  1. Na scéně je Lucid Gravity: nová definice elektrického SUV – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 18/11/2023 at 20:13

    […] Continue reading Na scéně je Lucid Gravity: nová definice elektrického SUV at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d