Veidekke dodá beton na stavbu nové silnice E10 v severním Norsku

Společnost Veidekke uzavřela smlouvu se společností Skanska Norway o položení přibližně 205 000 tun asfaltu na nové silnici E10 Hålogalandsvegen, která je ve výstavbě v Nordland a Troms. Hodnota zakázky je 5,829 miliardy Kč bez DPH.

Reklamy

„Jsme hrdí, že jsme vyhráli soutěž o jednu z největších asfaltových zakázek v Norsku vůbec. Asfalt se bude vyrábět v našem místním závodě v Sigerfjordu a zhruba polovina objemu bude obsahovat recyklovaný asfalt ze starého úseku na E10. Opravdu si vážíme důvěry, kterou v nás projevujete, a těšíme se na spolupráci se společností Skanska,“ říká Martin Holmqvist, ředitel Veidekke Asfalt.

Skanska je generálním dodavatelem projektu a uzavřela smlouvu o PPP s norskou správou veřejných komunikací na výstavbu a provoz 82 kilometrů silnice na úseku E10/státní silnice 85 Tjeldsund – Gullesfjordbotn – Langvassbukt. Veidekke položí asfalt na úsecích dva až sedm na západní části projektu, konkrétněji na E10 od tunelu Sigerfjord do Fiskefjordenu a odtud po státní silnici 85 severně od Lødingenu.

Veidekke ukazuje, že je schopna splnit naše vysoké nároky na řešení šetrná k životnímu prostředí, a proto padla volba právě na ně. Důležité také bylo mít dodavatele, který uspokojivě splňuje požadavky zakázky na kvalitu a naše potřeby pokroku. Myslím, že to Veidekke udělá a těším se na spolupráci, říká projektový ředitel společnosti Skanska Are Eliassen.

V roce 2024 se odhaduje, že bude položeno 40–45 000 tun asfaltu, zatímco zbytek bude proveden v letech 2025–2027. Otevření nové silnice je naplánováno na konec roku 2028.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém