© Imago, Arnulf Hettrich

Po víkendovém zkratu je provoz na hlavním nádraží ve Stuttgartu stále nesynchronizovaný. Zdá se, že alespoň náhradní jízdní řád funguje.

Reklamy

Cestující v regionu Stuttgart potřebují po poškození trolejového vedení více trpělivosti. “Naši technici od víkendu pracují naplno,” ujistil v pondělí mluvčí drah. Přesto se k hlavnímu nádraží mohou přiblížit pouze jednotlivé vlaky. Nadále platí náhradní jízdní řád s odklony, zastávkami a zrušením vlaků.

Podle Deutsche Bahn začínají některé vlaky do a ze severního Německa v Mannheimu nebo Heidelbergu. Vlaky mezi Mannheimem/Heidelbergem/Karlsruhe a Ulmem zastavují alternativně v Esslingen am Neckar, vlaky mezi Karlsruhe a Norimberkem jsou odkloněny přes Ludwigsburg. Vlaky směrem do Švýcarska zastavují na nádraží Stuttgart-Vaihingen, mezi Stuttgartem a Karlsruhe je zrušena dálková doprava do Francie. S-Bahn jezdí každou půl hodinu.

Mluvčí Deutsche Bahn popsal situaci první pracovní den po zkratu jako „velmi stabilní“. V dopravní špičce také nebyl žádný chaos. Vlaky v místní, regionální a dálkové dopravě nejsou i přes poruchy přeplněné, uvedl mluvčí. Nedochází k téměř žádným zpožděním.

Podle Bahna se ale opravy na hlavním nádraží mohou ještě protáhnout. Cestující se musí připravit na zpoždění minimálně do čtvrtka. Nelze vyloučit, že práce na trase mohou trvat déle, uvedl mluvčí drah. Společnost Deutsche Bahn doporučuje zjistit, která spojení jsou možná, na www.bahn.de/reiseauskunft, v DB Navigator nebo na telefonním čísle 030 2970.

Podle skupiny došlo v sobotu ke zkratu v trolejovém vedení, který poškodil četné prvky řídicí a zabezpečovací techniky, jako jsou návěstidla a výhybky. S-Bahn, regionální vlaky a dálková doprava stály celé hodiny. Na hlavním nádraží v hlavním městě spolkové země Bádensko-Württembersko uvázlo mnoho cestujících. Provoz se v průběhu neděle postupně stabilizoval a od té doby funguje náhradní jízdní řád.

DPA, foto © Imago, Arnulf Hettrich

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading