© PMDP

© PMDP

Domů / Městská doprava / Vánoční tramvaj 2025 aneb vánoční chaloupka na kolejích

Vánoční tramvaj 2025 aneb vánoční chaloupka na kolejích

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) se již naplno věnují přípravě letošní vánoční tramvaje. Ta se již tradičně poprvé představí na první adventní neděli a po celý prosinec bude nasazována do pravidelného provozu na všech tramvajových linkách. Plzeňáci se i letos mohou těšit na velké množství novinek, a to především v interiéru tramvaje, kde dojde k nainstalování vánočního stromku a připravuje se i více polepů či dekorací.
© PMDP
© PMDP

„Vánoční tramvaj v Plzni patří k těm nejhezčím v celé Evropě a já věřím, že i letos vykouzlí radost a úsměvy všem cestujícím a Plzeňanům. Poprvé vyjede z depa na první adventní neděli a já se už moc těším na to, až plzeňským ulicím a dominantám vdechne vánoční atmosféru. Děkuji dopravním podnikům, že se každoročně zapojují do výzdoby vánoční Plzně,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Letošní podoba tramvaje se od minulých ročníků bude výrazně lišit. Exteriér bude zdobit celopolep, který bude připomínat vánoční chaloupku na kolejích v tmavě zeleném provedení s červenými dveřmi a okenicemi. Interiér projde nejrozsáhlejší úpravou v historii vánočních tramvají v Plzni. Poprvé bude jeho součástí ozdobený vánoční stromek, madla byla přelakována do červené barvy a interiér bude doplněn o nové ozdoby a girlandy. Sedačky pak budou mít opět speciální potahy s vánočním motivem.
„Vánoční tramvaj se každý rok setkává s velmi pozitivní odezvou od cestujících, hlavně od rodin s dětmi. Věřím, že letos tomu nebude jinak a naše vánoční tramvaj se znovu umístí i na čelních pozicích v různých anketách, které hodnotí vánoční tramvaje v mnoha českých i zahraničních městech,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.
První speciální jízdy se uskuteční v neděli 30. listopadu, kdy bude vánoční tramvaj v 16 hod. přistavena do obratiště U Zvonu, kde si ji mohou návštěvníci prohlédnout a pořídit fotografie. Přibližně po 40 minutách se přesune do zastávky U Synagogy, odkud vyjede na okružní jízdy po trase U Synagogy – Náměstí Republiky – U Zvonu – Náměstí Republiky – U Synagogy. Nástup i výstup bude možný pouze v zastávce U Synagogy a jízdy budou zdarma. Tramvaj bude vyjíždět v 16:50, 17:05, 17:20, 17:35, 17:50, 18:05 a 18:20, s tím, že při poslední jízdě bude tramvaj z Anglického nábřeží pokračovat po trase linky 1 do zastávky Vozovna Slovany. Pro malé cestující budou mít PMDP při těchto jízdách připravený opět drobný dárek.
„Vánoční tramvaj se stala pevnou součástí adventního provozu. Každý rok se tak snažíme přinést nové prvky výzdoby a myslím si, že v letošním roce se to povedlo skutečně výjimečně,“ uvedl generální ředitel PMDP Jiří Ptáček.
V prosinci bude vánoční tramvaj jezdit pravidelně – v pracovních dnech na lince 4, o sobotách na lince 1 a o nedělích na lince 2. Zjednodušený jízdní řád bude k dispozici na webových stránkách a sociálních sítích PMDP. Aktuální polohu pak bude možné sledovat na mapě provozu na webu Jízdních řádů nebo v mobilní aplikaci Moje PMDP.
Označeno:

Zanechat komentář

Social Icons

Pracovní pozice
kategorie práce
Typ práce
Město
 

Události

04 Kvě
4 Kvě 26
Dubai
12 Kvě
12 Kvě 26
Dubai
16 Kvě
16 Kvě 26
19 Kvě
19 Kvě 26
Frankfurt am Main

Přihlaste se k odběru webu e-mailem

Zadejte svou e-mailovou adresu pro odběr tohoto blogu a zasílání upozornění na nové příspěvky e-mailem.

Připojte se k 372 dalším odběratelům

Sledujte nás na sítích

Reklamy

Zjistěte více z Transport Minutes ®

Přihlaste se k odběru a pokračujte ve čtení. Získáte přístup k úplnému archivu.

Pokračovat ve čtení

Transport Minutes ®
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.