Během slavnostního ceremoniálu v Grazu byl vlak linky ICE 4 pokřtěn s názvem „Štýrsko“. Vlak symbolizuje rozšíření mezinárodního železničního spojení mezi Rakouskem a Německem a má posílit mobilitu a cestovní ruch.

Vlak linky ICE 4 byl na hlavním nádraží v Grazu oficiálně pokřtěn jako „Styria“. Podle Rakouských spolkových drah (ÖBB) bude vlak sloužit jako ambasador rakouské spolkové země Štýrsko a zdůrazní mezinárodní spolupráci v železniční dopravě. Slavnostního ceremoniálu se v pátek zúčastnili zástupci ÖBB, Deutsche Bahn a Styria Tourism.
Nově pokřtěný vlak má 444 sedadel, z toho 77 v první třídě, a také Wi-Fi, úschovnu kol a bezbariérová zařízení. ICE 4 je považován za páteř německé dálkové železniční dopravy a používá se na mnoha trasách.
Podle Rakouských spolkových drah (ÖBB) se od otevření Koralmské železnice výrazně zlepšilo spojení se Štýrskem. Doba jízdy mezi Grazem a Klagenfurtem je nyní 41 minut a mezi Grazem a Mnichovem méně než 5 hodin a 40 minut, s pěti spoji denně v každém směru. Kromě toho jezdí mezi Grazem a Berlínem vlak Nightjet.













