ÖBB letos v Tyrolsku proinvestuje téměř 600 milionů euro

ÖBB proinvestuje v tomto roce 592 milionů euro na obnovu železnice a železničních prvků v Tyrolsku. Modernizována budou nádraží a bude rozšířena možnost využití služby P+R. V Innsbrucku vznikne zcela nová zastávka. Během oprav ovšem musí být některé tratě uzavřeny.

Reklamy

421 kilometrů dlouhá železniční síť v Tyrolsku je od prosince zcela elektrifikována. V této síti je provozováno 96 nádraží a zastávek. Některé z nich projdou modernizací a rozšířením. V minulém roce se zahájila modernizace nádraží Schwarz, které by mělo být v letošním roce dokončeno. Cestující se mohou těšit na nové podchody, výtahy a také lepší místa k čekání na vlakový spoj.

V Jenbachu se brzy objeví nová střecha, na které budete moct odstavit svůj automobil a plynule přejít na vlak. Nová střecha bude nabízet 450 parkovacích míst a 183 odstavných míst pro jednostopá vozidla. Rovněž bude vystavěno nové nádraží Kirchberg.

Stanice Viaduktbögen

Zcela nová zastávka bude vybudována v oblasti Viaduktbögen města Innsbruck na vrcholu nad výstavištěm. Měla by být postavena za jeden a půl roku, tj. na podzim 2021.

Na východě Tyrolska se jedná především o investice v okolí města Lienz. Započaté stavební práce na nádraží z roku 2019 by měly být letos dokončeny. Nádraží Lienz bude nabízet možnost P+R a také mnoho míst pro cyklisty a posezení pro čekající cestující.

Opravy přinesou také omezení provozu

Kvůli stavebním pracem vejde v platnost v roce 2020 několik dopravních omezení. Arlbergská trať mezi obcemi Ötztal a Bludenz bude 25. až 27. dubna a také 19. – 21. listopadu zcela uzavřena. Trať Ehrwald – Vils bude uzavřena od 30. dubna do 11. května a 15. – 27. října. Karwendelskou tratí (Hötting – Scharnitz) neprojedou vlaky 29. května – 15. června.

11. května – 20. května bude uzavřena Drautalská trať mezi Lienzem a Innichem a v druhé fázi od 7. do 9. listopadu bude uzavřena část Spittal an der Drau až Innichen.

upraveno z ORF
fotografie převzaty z orf.at

Admin
Author: Admin