Rakousko: Nové přímé lety do Saudské Arábie

Od května 2020 se bude moci poprvé letět ze Salzburgu přímo do Saudské Arábie. Létat se budou 3x týdně letouny saudské společnosti Airline Flynas do Riadu a do města Dschidda. Salzburg si od toho slibuje zlepšení možností dovolené pro arabské občany.

Reklamy

Již mnoho let je Salzburg a předevšem Region Zell am See/Kaprun (Pinzgau) mezi arabskými turisty velmi oblíben. Do teď ovšem tito návštěvníci museli cestovat do Vídně nebo do Mnichova. Od 19. května se objeví první přímý letecký let mezi Saudskou Arábií a Salzburgem – celkem 6 za týden.

Flynas je druhá největší letecká společnost v Saudské Arábii. “Poptávka saudských dovolenkářů po destinaci Salzburg a jeho okolí je rok od roku vyšší,” sdělila mluvčí společnosti Bandar Al Muhanna o nové lince. Linka je také možností pro občany Salzburgu. Riad je hlavním městem Saudské Arábie od roku 1932 a žije v něm 6,7 milionu občanů. Ve městě Dschidda žije okolo 4,5 milionu lidí, leží na březích rudého moře a je známo jako brána Mekky.

Arabští turisté utratí denně až 450 euro (tj. téměř 11,5 tísíc Kč)

Dle průzkumu turistické společnosti Salzburg utratí arabský turista na svém výletě v Rakousku každý den za osobu 450 eur. Tím se stávají velmi významným článkem turismu a to především pro lokální a malé podnikatelé, ke kterým proudí nejvíce z těchto peněz. Díky tomu si mezi rakouskými občany získali pomyslné první místo mezi nejlepšími turisty.

Saudská Arábie je malý, ale velice lukrativní obchodní trh, který se několik posledních let vyvíjí velmi pozitivně. Každý rok navštíví Rakousko 65 000 arabských občanů. Horkem zkoušení Arabové mají Salzburgsko ve velké oblibě díky bohaté přírodě, rychlým změnám počasí a příjemnému alpinskému klimatu.

upraveno z ORF
fotografie převzata z orf.at

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading