Zdroj Policie ČR

Zdroj Policie ČR

Protiprávní jednání řidiče bylo kriminalisty právně kvalifikováno jako obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Reklamy

Včerejšího dne Policie ČR okolo desáté hodiny večer přijala na linku tísňového volání hned několik oznámení od řidičů jedoucích po dálnici D5 ve směru jízdy na Prahu,  že se na dálnici setkali v jejich směru jízdy s osobním vozidlem, které jelo v protisměru – tedy ve směru jízdy na Rozvadov. Na dálnici vyjelo ihned několik policejních hlídek, kterým se podařilo řidiče tohoto osobního vozidla zastavit, a to v úseku 108. km. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že pětatřicetiletý řidič cizí státní příslušnosti je pod vlivem alkoholu – při první dechové zkoušce u něj byla detekována hodnota 2, 38 promile, při druhé ještě vyšší, a to 2, 7 promile. Řidiče vozidla eskortovali policisté na policejní služebnu, umístili do policejní cely a dnes s ním budou provádět řadu procesních úkonů. Tachovští kriminalisté, kteří se tímto případem zabývají, toto jednání kvalifikovali jako obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zároveň  policisté z odboru cizinecké policie provádí potřebné úkony se spolujezdcem řidiče tohoto vozidla,  rovněž cizincem, který u sebe neměl žádné doklady totožnosti, a proto byl převezen na služebnu cizinecké policie.  Jelikož i on byl pod vlivem alkoholu, museli jej policisté nejprve umístit do policejní cely.

S největší pravděpodobností se mohl řidič pohybovat na dálnici již od 92. km u Plzně a v protisměru tak mohl ujet 16 km.  Naštěstí se tato jeho jízda obešla bez dopravní nehody, nevyžádala si tedy ani žádné zranění, za což mohla i duchapřítomnost ostatních řidičů, kteří dokázali na tuto nečekanou a obzvlášť nebezpečnou situaci velmi rychle a správně zareagovat.

Policie ČR

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading