» Domů » Železnice » Další nehoda Cityjetů v Rakousku, přímo ve Vídni

Další nehoda Cityjetů v Rakousku, přímo ve Vídni

Podle informací ÖBB se ve stanici Vídeň-Floridsdorf srazily dvě soupravy Cityjet. Několik vozů bylo vykolejeno na třech různých kolejích. Podle záchranné služby nedošlo k žádným zraněním. Měla to být nehoda při posunu souprav, k incidentu došlo kolem 13:23 hod.

Je však pravděpodobné, že poškození souprav a infrastruktury bude obrovské a bude pravděpodobně také ovlivněn provoz na inkriminovaných kolejích. Podle ÖBB však nehoda nemá vliv na normální provoz. Jediné co tato nehoda ovlivní je provoz dalších 2 souprav a odstavení souprav do depa.

Cityjet byl v poslední době několikrát účastníkem vážných nehod a zejména jeho silné poškození opakovaně při nehodách způsobuje problémy. Odstaveno po nehodách je nyní dle ÖBB 19 souprav, které čekají na opravu. Nedávno došlo také ke kritice ze strany unie strojvedoucích vůči soupravám a vedení dopravce, který dle nich s jejich bezpečností nic nedělá.

Jak došlo k nehodě, která se stala při posunu do depa ÖBB, se nyní vyšetřuje. Jednou z variant je v současné době samovolné přepnutí přepínače výhybky, když nad ním jela souprava – a to mělo za následek kolizi s jiným Cityjetem.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes