• Út. Srp 16th, 2022

Další nehoda Cityjetů v Rakousku, přímo ve Vídni

Stránka navštívena: 537
0 0
Doba čtení příspěvku:55 Sekund

Podle informací ÖBB se ve stanici Vídeň-Floridsdorf srazily dvě soupravy Cityjet. Několik vozů bylo vykolejeno na třech různých kolejích. Podle záchranné služby nedošlo k žádným zraněním. Měla to být nehoda při posunu souprav, k incidentu došlo kolem 13:23 hod.

Je však pravděpodobné, že poškození souprav a infrastruktury bude obrovské a bude pravděpodobně také ovlivněn provoz na inkriminovaných kolejích. Podle ÖBB však nehoda nemá vliv na normální provoz. Jediné co tato nehoda ovlivní je provoz dalších 2 souprav a odstavení souprav do depa.

Cityjet byl v poslední době několikrát účastníkem vážných nehod a zejména jeho silné poškození opakovaně při nehodách způsobuje problémy. Odstaveno po nehodách je nyní dle ÖBB 19 souprav, které čekají na opravu. Nedávno došlo také ke kritice ze strany unie strojvedoucích vůči soupravám a vedení dopravce, který dle nich s jejich bezpečností nic nedělá.

Jak došlo k nehodě, která se stala při posunu do depa ÖBB, se nyní vyšetřuje. Jednou z variant je v současné době samovolné přepnutí přepínače výhybky, když nad ním jela souprava – a to mělo za následek kolizi s jiným Cityjetem.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Zablokování MHD autem vyjde ve Vídni na stovky eur. Tramvaje kvůli tomu stojí pětkrát denně