» Domů » Železnice » Deutsche Bahn zrychlí ICE 4 generace

Deutsche Bahn zrychlí ICE 4 generace

Cestující na trati mezi Mnichovem a Berlínem se mohou mimo jiné těšit na novou nejvyšší rychlost ve vlaku ICE4. Státní společnost také plánuje rozšířit své vysokorychlostní trasy, ale bude chvíli trvat, než budou funkční.

Deutsche Bahn upgraduje svou nejnovější generaci ICE technicky: Podle Deutsche Bahn bude ICE4 od začátku srpna poprvé schopna dosáhnout rychlosti až 265 kilometrů za hodinu. Nová nejvyšší rychlost by proto měla také zlepšit přesnost. Na tratích Kolín nad Rýnem – Mohan, Göttingen – Hanover a Mnichov – Berlín by měly být vlaky také schopné jízdy novou rychlostí. Dosud byla maximální rychlost 250 kilometrů za hodinu. Plán zvýšení rychlosti je na 280kilometrů za hodinu.

ICE4 je v pravidelném provozu od roku 2017. Deutsche Bahn si objednal celkem 137 vlaků od technologické skupiny Siemens, z nichž je nyní dodáno 75. Další soupravu ICE 4 je přidáván každé tři týdny, zdůrazňuje dopravce. Celá flotila ICE4 by měla být dodána do roku 2024.

Nejnovější generace ICE je také výrazně pomalejší než její předchůdce, ICE3, rychlostí 265 kilometrů za hodinu. To může dosáhnout rychlosti až 330 kilometrů za hodinu. V tuto sobotu budou vysokorychlostní vlaky Intercity-Express společnosti Deutsche Bahn staré 30 let. ICE1 byl slavnostně poprvé v provozu 29. května 1991. O několik dní později, 2. června, začaly fungovat první vlaky.

Rozšíření tras by mělo trvat až dvanáct let

Současně hodlá Deutsche Bahn v nadcházejících letech významně zvýšit počet vysokorychlostních tratí. „Ve střednědobém horizontu rozšíříme vysokorychlostní tratě o 50 procent – z nynějších 1000 na 1500 kilometrů,“ řekl člen železniční rady Ronald Pofalla novinám mediální skupiny Funke. Podle toho by měla být na tratích mezi Stuttgartem a Ulmem, Frankfurtem a Mannheimem, jakož i Hannoverem a Hamburkem vyšší rychlost.

Pofalla se nechtěl zavázat k přesnému časovému rámci. „Každý významný projekt infrastruktury, který plánujeme, je doprovázen protesty a námitkami,“ uvedl. Realistický je časový rámec nejméně deseti až dvanácti let.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes