Amazon Air podepsal pevnou smlouvu o pronájmu deseti nákladních letadel A330-300P2F od společnosti Altavair, přičemž využívá kapacitu a ekonomiku A330, aby pomohl splnit svůj slib jednodenní dodávky zákazníkům Amazon Prime. Letadlo bude pro Amazon provozovat společnost Hawaiian Airlines, která má A330 jako klíčový prvek své flotily od roku 2010. Deset draků převádí z osobních letadel na nákladní společnost Elbe Flugzeugwerke GmbH (EFW), centrum excelence pro Airbus. Přestavby z osobního na nákladní (P2F).

„Jsme nadšeni, že můžeme přivítat Airbus do naší flotily Amazon Air,“ řekl Philippe Karam, ředitel Amazon Global Air Fleet & Sourcing. „Tyto letouny A330-300 budou nejen první svého druhu v naší flotile, ale budou také nejnovějšími, největšími letadly pro Amazon Air, což nám umožní dodat více zákaznických balíčků s každým letem.“ Amazon Air přepravuje zákaznické balíčky na delší vzdálenosti v kratších časových rámcích, aby splnil svůj zákaznický slib rychlého a bezplatného doručení. Očekává se, že první z jejich letadel A330-300P2F se připojí k flotile Amazon Air koncem roku 2023.

„Podpora našich nákladních letadel ze strany Amazonu vypovídá o tržní hodnotě A330 a o pozici, kterou si širokotrupové Airbusy získávají na trhu nákladní dopravy,“ řekl Christian Scherer, obchodní ředitel Airbusu a ředitel Airbus International. „Amazon vybudoval pověst kolem doručování zboží až k našim dveřím s mimořádnou rychlostí a důsledností a jsme velmi hrdí na to, že naše letadla jsou důvěryhodná a mohou se stát klíčovým článkem tohoto pozoruhodného logistického řetězce.“

S pokročilou technologií Airbus, která zahrnuje řízení letu fly-by-wire, nabízí A330 extrémně schopnou platformu pro přestavbu nákladního letadla. Od uvedení A330 do služby v roce 1994 bylo objednáno více než 1 700 A330, z nichž bylo dodáno více než 1 500 – což představuje velký zdroj letadel pro podporu přestaveb P2F na mnoho let.

Zatímco letouny A330-200 i A330-300 jsou způsobilé pro přestavbu, A330-300P2F s delším trupem je zvláště vhodný pro integrátory a expresní dopravce, a to díky své kapacitě vysokého objemového užitečného zatížení a nákladu s nižší hustotou. Program přeměny A330P2F, byly zahájený v roce 2012, je výsledkem spolupráce mezi ST Aerospace, Airbus a jejich společným podnikem EFW.

foto Airbus

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém