Korean Air oznámila zahájení své první náborové akce po tříleté přestávce, přičemž dopravce chce najmout více než 100 členů palubního personálu. Zatímco letecká společnost se sídlem v Soulu poznamenala, že osobní doprava „je stále pod úrovní před situací COVID-19“ a letecká společnost v současné době funguje na přibližně 50 % své předpandemické kapacity, „preventivně“ se připravuje na zvýšení počtu cestujících.

„V současné době objem letecké dopravy stále nedosahuje úrovně před pandemií COVID-19 a někteří palubní průvodčí jsou stále na dovolené,“ uvedl mluvčí Korean Air v prohlášení vydaném 14.10.2022. „Rozhodli jsme se však najmout nové členy posádky, protože očekáváme, že po konci letošního roku prudce vzroste poptávka po mezinárodních cestujících, počínaje obnovením bezvízového cestování do Japonska,“ dodala mluvčí.  Oznámení letecké společnosti následuje po nedávném rozhodnutí jihokorejské vlády pokračovat v postupném uvolňování omezení letecké dopravy souvisejících s pandemií.

Změny provedené v metodách screeningu kandidátů 

Jihokorejský vlajkový dopravce změnil svou metodu prověřování při náboru „s ohledem na situaci COVID-19 a pro pohodlí žadatelů“, dodala letecká společnost.  Dopravce zavedl systém videopohovorů, kde jsou kandidáti požádáni, aby předložili tříminutový videoklip, aby „snížili zátěž žadatelů a zároveň jim umožnili předvést své schopnosti ve známějším a pohodlnějším prostředí“, uvedla letecká společnost.  Kromě jiných změn společnost také změnila svůj test fyzické zdatnosti a přidala několik míst, nikoli předchozí jediné místo. Žadatelé jsou nyní vyzváni, aby si vybrali jedno ze 76 regionálních certifikačních středisek autorizovaných společností Korean Air. Letecká společnost bude pokračovat v náboru do 4. listopadu 2022.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém