» Domů » Železnice » Siemens Mobility na cestě k zavedení vysokorychlostní železnice v Egyptě

Siemens Mobility na cestě k zavedení vysokorychlostní železnice v Egyptě

Národní úřad pro dopravu a cesty – vládní orgán egyptského ministerstva dopravy a společnost Siemens Mobility podepsaly dohodu (Memorandum of Understanding) s místními společnostmi Orascom Construction SAE a The Arab Contractors o návrhu, instalaci a uvedení do provozu prvního egyptského vysokorychlostního železničního dopravního systému .
Smlouva pokrývá železniční systém dlouhý 1 000 kilometrů, z nichž první je vysokorychlostní trať dlouhá 460 kilometrů v hodnotě přibližně 3 miliard USD.

Je nám ctí rozšířit naše důvěryhodné partnerství s Egyptem. Budováním vysoce výkonného železničního systému pro tuto zemi podpoříme Egypťany v čisté a spolehlivé dopravě, řekl Joe Kaeser, prezident společnosti Siemens AG.

Jsme rádi, že nám chce ministerstvo dopravy důvěřovat při realizaci tohoto významného projektu. Vytváříme integrovaný a moderní vysokorychlostní železniční systém, který poskytne technologický impuls v zemi a vytvoří místní pracovní místa. Systém výrazně zlepší zážitek cestujících a zkrátí dobu cestování miliónům Egypťanů, uvedl Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility.

Prvních 460 km vysokorychlostní trať spojí středomořská města El-Alamein s El Sokhna na pobřeží Rudého moře a projde novým administrativním hlavním městem země. Trať bude fungovat také pro nákladní dopravu, která dále přispěje k hospodářskému růstu regionu.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes