» Domů » Silniční doprava » Z Rakouska do Itálie pojedou spoje. Z Česka už ne!

Z Rakouska do Itálie pojedou spoje. Z Česka už ne!

Provoz veškerých autobusových spojů společnosti RegioJet mezi Českou republikou a Itálií bude s účinností od konce tohoto týdne do odvolání pozastaven. Jedná se o autobusové linky Praha – Brno – Benátky – Řím  a Praha – Miláno.

Cestujícím, kteří mají rezervace na spoje jedoucí příští týden, bude umožněna buď přerezervace na spoje, které jedou během tohoto týdne, tak aby měli možnost vrátit se zpět do České republiky a nezůstali v Itálii bez dopravy nebo jim bude umožněno zrušení cesty a vrácení peněz bez stornovacího poplatku.

RegioJet současně ruší stornopoplatky u všech jízdenek zakoupených z a do Itálie a to zatím pro všechny cesty s termínem jízdy do 31. 3. 2020.

Poslední pravidelný autobusový spoj RegioJetu do Itálie bude odjíždět v pátek tento týden; dopravce přijal preventivní opatření týkající se provozu těchto spojů. Postup konzultujeme také s hygienickou službou České republiky, se kterou je RegioJet v kontaktu.

RegioJet zároveň všechny dotčené cestující na linkách z Itálie kontaktuje a informuje je o dalším postupu a přijatých opatřeních.

Z Rakouska Flixbus bude jezdit

Flixbus v současné době pokračuje z Innsbrucku přímo do Verony, Benátek a Padovy – a tedy do regionu, kde se nachází druhé ohnisko nákazy koronavirem. Z Innsbrucku do Lombardie, oblasti s nejvíce potvrzenými infekcemi, neexistuje přímé spojení. Pokud nechcete jet vlakem, stále můžete jet dálkovým autobusem do Milána a Bergama a odtud přímo do postižených oblastí.

Flixbus z Milána byl minulý týden v karanténě ve Francii poté, co italský řidič projevil příznaky nemoci. Testy však byly negativní a infekce virem korony nemohla být detekována.

Vlaky ÖBB jsou dezinfikovány častěji

Situace v ÖBB je podobná: vlaky nadále jezdí do Itálie – dokonce i v oblastech, kde bylo zjištěno několik infekcí koronaviru. Vlak minulý týden zastavil vlak v Brenneru a doprava vlaků byla dočasně zcela zastavena. I zde však konečně bylo vše jasné. Od té doby je železniční provoz přes hranice neomezený.

Existují však preventivní opatření, tiskový mluvčí Christoph Gasser-Mair potvrdil ORF Tirol: „Zajistili jsme, aby vlaky do Itálie podstoupily další čištění a dezinfekci. To se děje na konečných vlakových stanicích před opětovným použitím vlaků, “uvedl mluvčí ÖBB. Zvláštní pozornost je věnována čištění držadel.

Kromě toho byli zaměstnanci ÖBB s přímým kontaktem se zákazníky vybaveni dezinfekčním gelem na ruce. Gasser-Mair potvrdil, že se to stalo v chřipkové sezóně, ale nyní se opět zintenzivnil.

“Dropout karty” pro cestovatele z Itálie?

V Německu musí cestující z Itálie nyní poskytnout svá data, aby mohli být kontaktováni, pokud je spolucestující infikován virem korony – více o tom v Berlíně budou zaznamenávat údaje o vstupu – Vídeň prozatím Flixbus toto opatření vítá, uvedl na dotaz ORF Tirol. Cestující zjistí, “v úzké výměně s úřady, ve které formě” drop-off karty “lze nejlépe použít pro dálkové autobusové dopravy”, říká společnost.

ÖBB chce takové opatření provést pouze tehdy, existuje-li odpovídající nařízení příslušných ministerstev. V současné době tomu tak není v Rakousku, potvrdili mluvčí ministerstva zdravotnictví a vnitra.

Částečné bezplatné zrušení jízdenek do Itálie

ÖBB je vzkazuje cestujícím, kteří již zakoupili jízdenky do Itálie: „Pokud si někdo nepřeje zahájit cestu do Itálie, všechny typy jízdenek s cílem v Itálii a platné do 8. března mohou být zdarma zrušeny,“ uvedl tiskový mluvčí Christoph Gasser -Maier. Přestože zákazníci stále častěji vyhledávají dotazy, nelze ještě mluvit o stornovací vlně.

Cestující Flixbusu do Itálie nelze v současné době bezplatně zrušit. Společnost nechce poskytovat informace o možném poklesu rezervačních čísel, pro možné vyvolání paniky.

Obě společnosti, jsou v každém případě v úzkém kontaktu s úřady. Pokud by byla nezbytná další opatření, byla by provedena okamžitě.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes