Z Rakouska do Itálie pojedou spoje. Z Česka už ne!

Provoz veškerých autobusových spojů společnosti RegioJet mezi Českou republikou a Itálií bude s účinností od konce tohoto týdne do odvolání pozastaven. Jedná se o autobusové linky Praha – Brno – Benátky – Řím  a Praha – Miláno.

Reklamy

Cestujícím, kteří mají rezervace na spoje jedoucí příští týden, bude umožněna buď přerezervace na spoje, které jedou během tohoto týdne, tak aby měli možnost vrátit se zpět do České republiky a nezůstali v Itálii bez dopravy nebo jim bude umožněno zrušení cesty a vrácení peněz bez stornovacího poplatku.

RegioJet současně ruší stornopoplatky u všech jízdenek zakoupených z a do Itálie a to zatím pro všechny cesty s termínem jízdy do 31. 3. 2020.

Poslední pravidelný autobusový spoj RegioJetu do Itálie bude odjíždět v pátek tento týden; dopravce přijal preventivní opatření týkající se provozu těchto spojů. Postup konzultujeme také s hygienickou službou České republiky, se kterou je RegioJet v kontaktu.

RegioJet zároveň všechny dotčené cestující na linkách z Itálie kontaktuje a informuje je o dalším postupu a přijatých opatřeních.

Z Rakouska Flixbus bude jezdit

Flixbus v současné době pokračuje z Innsbrucku přímo do Verony, Benátek a Padovy – a tedy do regionu, kde se nachází druhé ohnisko nákazy koronavirem. Z Innsbrucku do Lombardie, oblasti s nejvíce potvrzenými infekcemi, neexistuje přímé spojení. Pokud nechcete jet vlakem, stále můžete jet dálkovým autobusem do Milána a Bergama a odtud přímo do postižených oblastí.

Flixbus z Milána byl minulý týden v karanténě ve Francii poté, co italský řidič projevil příznaky nemoci. Testy však byly negativní a infekce virem korony nemohla být detekována.

Vlaky ÖBB jsou dezinfikovány častěji

Situace v ÖBB je podobná: vlaky nadále jezdí do Itálie – dokonce i v oblastech, kde bylo zjištěno několik infekcí koronaviru. Vlak minulý týden zastavil vlak v Brenneru a doprava vlaků byla dočasně zcela zastavena. I zde však konečně bylo vše jasné. Od té doby je železniční provoz přes hranice neomezený.

Existují však preventivní opatření, tiskový mluvčí Christoph Gasser-Mair potvrdil ORF Tirol: „Zajistili jsme, aby vlaky do Itálie podstoupily další čištění a dezinfekci. To se děje na konečných vlakových stanicích před opětovným použitím vlaků, “uvedl mluvčí ÖBB. Zvláštní pozornost je věnována čištění držadel.

Kromě toho byli zaměstnanci ÖBB s přímým kontaktem se zákazníky vybaveni dezinfekčním gelem na ruce. Gasser-Mair potvrdil, že se to stalo v chřipkové sezóně, ale nyní se opět zintenzivnil.

“Dropout karty” pro cestovatele z Itálie?

V Německu musí cestující z Itálie nyní poskytnout svá data, aby mohli být kontaktováni, pokud je spolucestující infikován virem korony – více o tom v Berlíně budou zaznamenávat údaje o vstupu – Vídeň prozatím Flixbus toto opatření vítá, uvedl na dotaz ORF Tirol. Cestující zjistí, “v úzké výměně s úřady, ve které formě” drop-off karty “lze nejlépe použít pro dálkové autobusové dopravy”, říká společnost.

ÖBB chce takové opatření provést pouze tehdy, existuje-li odpovídající nařízení příslušných ministerstev. V současné době tomu tak není v Rakousku, potvrdili mluvčí ministerstva zdravotnictví a vnitra.

Částečné bezplatné zrušení jízdenek do Itálie

ÖBB je vzkazuje cestujícím, kteří již zakoupili jízdenky do Itálie: „Pokud si někdo nepřeje zahájit cestu do Itálie, všechny typy jízdenek s cílem v Itálii a platné do 8. března mohou být zdarma zrušeny,“ uvedl tiskový mluvčí Christoph Gasser -Maier. Přestože zákazníci stále častěji vyhledávají dotazy, nelze ještě mluvit o stornovací vlně.

Cestující Flixbusu do Itálie nelze v současné době bezplatně zrušit. Společnost nechce poskytovat informace o možném poklesu rezervačních čísel, pro možné vyvolání paniky.

Obě společnosti, jsou v každém případě v úzkém kontaktu s úřady. Pokud by byla nezbytná další opatření, byla by provedena okamžitě.

Admin
Author: Admin