V Rakousku jsou strojvedoucí naléhavě žádáni. V příštích několika letech bude ÖBB v osobní dopravě potřebovat 2 000 strojvedoucích. Raaberbahn stále hledá zaměstnance pro výcvikový kurz.

Reklamy

Spolehlivost a dochvilnost jsou kromě fyzické a duševní zdatnosti zvláště důležité pro práci strojvedoucího v Raaberbahn. Raaberbahn hledá dva až tři kandidáty na kurz strojvedoucího, který začíná 23. března, vysvětluje zástupkyně generální ředitelky Raaberbahn Hana Dellemann.

Přijímací test na tři hodiny

Nina Lubenik odpovídá za nábor zaměstnanců v Raaberbahn a domnívá se, že není snadné najít vhodného zaměstnance. Protože existují určité požadavky na uchazeče. “Citlivost, odolnost vůči stresu, paměť, odolnost vše je testováno v tomto tříhodinovém testu a pak je závěrečná diskuse s psychologem a pak je zde zdravotní způsobilost,” říká Lubenik.

Školení strojvedoucích trvá deset měsíců. Více než polovina této doby je věnována vlastní vlakové akademii v Linci. Účastníci kurzu dělají praktickou část ve Wulkaprodersdorfu. Podle kolektivní smlouvy rakouského strojvedoucího činí hrubý počáteční plat nejméně 2 480 eur.

Raaberbahn nabízí další služby

Raaberbahn v současné době zaměstnává 50 strojvedoucích. S novým jízdním řádem, který vstoupil v platnost v polovině prosince, převzala maďarská železniční společnost doplňkové služby. Například na trase z Deutschkreutzu do Vídně jezdí vlaky každou půl hodinu odpoledne vlaky. Ve večerních hodinách a víkendech jsou k dispozici další připojení. Vlaky Raaberbahn budou v budoucnu vybaveny bezplatným Wi-Fi a vlastní knihovnou médií. S autobusovou dopravou mezi Wulkaprodersdorfem a Eisenstadtem bychom také chtěli nabídnout hostům vlaků rychlejší spojení se státním kapitálem.

V nejbližší době přitom odejde do důchodu přibližně 3500 strojvedoucích. Někteří již avizovali, že chtějí přesluhovat do doby, než bude dostatek strojvedoucích. Nedostatek strojvedoucích může paradoxně vést k zásadnímu omezování spojů.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading