Foto © Jetstar

Foto © Jetstar

Společnost Jetstar prokázala, že její výkon zatočil s nízkonákladovým dopravcem, který opět zlepšil svou spolehlivost a pokračoval v nízké míře rušení letů. Z více než 6600 letů Jetstar provozovaných v únoru do více než 20 domácích destinací dorazilo 76,1 procenta včas a 2,6 procenta bylo zrušeno podle nejnovějších údajů federální vlády, které byly v pátek 22.3.2024  zveřejněny. To následuje po dobrém lednovém výkonu.

Reklamy

Výsledky společnosti Jetstar se srovnávají s mírou včasných příletů 71,5 procenta a mírou zrušení 2,8 procenta u jejího hlavního domácího konkurenta v únoru. Vlastní čísla Jetstaru za poslední dva měsíce také ukazují, že více než 84 procent letů dorazilo do 30 minut od plánu a 94 procent do hodiny. Společnost Qantas, která zahrnuje Qantas a QantasLink, zaznamenala v únoru také další silný výkon. Jak Qantas, tak Jetstar jsou na dobré cestě k dosažení lepších výsledků v březnu. 

Výkon Jetstaru odráží zásadní obrat, protože nízkonákladový dopravce byl čtyři měsíce v řadě lepší než jeho nejbližší rival, pokud jde o včasné přílety a nejnižší storno letů. 

Významné zlepšení spolehlivosti Jetstaru následuje po velkých investicích v celé letecké společnosti, včetně 11 nových letadel Airbus A321neo LR, najímání více než 1000 nových členů předního týmu včetně pilotů a palubních průvodčích a zkrácení doby odbavení a nástupu na palubu. Navzdory silnému výkonu Jetstaru v únoru byly některé lety ovlivněny faktory mimo její kontrolu, včetně silných bouří podél východního pobřeží. 

Provozní ředitel společnosti Jetstar, Matt Franzi, poděkoval zákazníkům Jetstar za jejich trvalou podporu letecké společnosti při její práci na posílení jejích operací.  „Naši zákazníci nám řekli, abychom byli lepší, a my jsme v posledních měsících dosáhli výrazného zlepšení spolehlivosti. „Vždy je potřeba udělat více práce a nadále hledáme způsoby, jak naše operace ještě posílit, včetně toho, abychom měli více letadel v pohotovosti pro případ, že by věci nešly podle plánu, a do konce roku přiletí dalších sedm nových letadel A321neo LR.  “Naše flotila a domácí síť je větší než kdy jindy, což komplikuje práci našich týmů po celé zemi, a chci jim poděkovat za veškerou jejich tvrdou práci, aby každý den byl plynulejší než ten předchozí.” 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading