Foto © město Feldkirchen nedaleko Grazu Heigl Raimund

Foto © město Feldkirchen nedaleko Grazu Heigl Raimund

Rakouské spolkové dráhy pokračují ve svém úsilí o ekologickou a udržitelnou mobilitu. Společně s městem Feldkirchen nedaleko Grazu a společností Saubermacher zavádí ÖBB novou iniciativu pro e-skútry, která má ve Feldkirchenu dále zlepšit nabídku řešení mobility šetrných k životnímu prostředí.

Reklamy

Erich Gosch, starosta města Feldkirchen, vyjádřil radost z nové iniciativy: „V posledních letech je středem zájmu rozšíření veřejné dopravy. Nyní je čas zatraktivnit přístup k veřejné dopravě a cestu domů. Ve spolupráci s ÖBB 360° a wegfinder testujeme atraktivní nabídku pro občany Feldkirchenu se stanicemi e-koloběžek, které budou rozmístěny po celém městečku.“

NOVÁ NABÍDKA

Od 22. března 2024 přibylo 55 nových E-Scooter of nejnovější generace od TIER dostupná ve Feldkirchenu. Tento vozový park nabízí občanům a zaměstnancům Saubermacher atraktivní příležitost cestovat způsobem šetrným k životnímu prostředí na jejich každodenních cestách na vlakové nádraží, přes město nebo na exkurze a odborné schůzky.

Ralf Mittermayr, generální ředitel Saubermacher, zdůrazňuje důležitost této iniciativy: „Je pro mě velmi důležité podporovat veřejnou dopravu a e-mobilitu. Proto jsem rád, že mohu jako spoluiniciátor podpořit projekt mobility sdílení e-skútrů ÖBB a města Feldkirchen!”

Dokonalý klíč k mobilitě

Wegfinder je inovativní mobilní aplikace vyvinutá Rakouskými spolkovými drahami. As Wegfinder, komplexní informační a rezervační platforma pro různé služby mobility, včetně veřejné dopravy, sdílení aut a elektronických skútrů, nabízí uživatelům jednoduchý a pohodlný způsob, jak plánovat své cesty a rezervovat vstupenky. Cílem aplikace je propagovat používání veřejné dopravy a poskytovat uživatelé s bezproblémovým a integrovaným zážitkem z mobility.

Používání e-koloběžek je extrémně snadné

E-skútry lze snadno rezervovat prostřednictvím aplikace ÖBB wegfinder nebo prostřednictvím aplikace TIER. Po rezervaci stačí QR kód k odemknutí skútru a nastartování. Když dorazíte do cíle, skútr je zaparkován na určeném místě a jízda je v aplikaci označena jako dokončená.

Peter Wallis, regionální manažer pro osobní dopravu ÖBB ve Štýrsku, zdůrazňuje důležitost těchto nabídek integrované mobility: „Jako největší poskytovatel mobility v Rakousku jsme obzvláště potěšeni, když můžeme inspirovat ještě více cestujících k využívání veřejné dopravy nabídkami, jako je e -skútry. Tyto nabídky jsou obyvateli i hosty velmi dobře přijímány.“

Ukazuje, jak se úspěšně realizují nabídky integrované mobility, a Wallis dále zdůrazňuje: „Používání elektronických skútrů je součástí širší strategie mobility ÖBB, kterou podporuje aplikace wegfinder. Wegfinder nabízí komplexní informační a rezervační platformu pro různé služby mobility, včetně sdílení aut, e-skútrů a veřejné dopravy. Tato aplikace je středem snah ÖBB nabídnout uživatelům jednoduchý a pohodlný způsob cestování způsobem šetrným k životnímu prostředí.”

Iniciativa e-skútrů je partnerstvím mezi ÖBB, obchodním městem Feldkirchen bei Graz a společností Saubermacher a začíná se zřízením 15 parkovacích míst pro skútry ve Feldkirchenu u Grazu s následným plánovaným nepřetržitým rozšiřováním sítě stanic, aby bylo zajištěno pohodlné parkování všude.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading