Zelenější Vídeň a městská část Vídeň 3

Zelení chtějí částečně přepracovat Landstraßer Hauptstraße. Vyžadují zónu setkání mezi vlakovým nádražím Wien-Mitte nebo Invalidenstrasse a Rochusmarkt. Kromě toho má být autobusová linka 74A nahrazena tramvají.

Plány zelených vycházejí ze studie zveřejněné dopravními plánovači Ulrichem Lethem a Haraldem Freyem z Vídeňské University Technologie poprvé v roce 2015. Nyní byl aktualizován. Frey hovořil o vysokém potenciálu  úsek, protože je velmi dobře propojen metrem a S-Bahnem. V této lokalitě se nachází mnoho obchodních prostor kudy v pracovní den projde přibližně 20 000 kolemjdoucích, vozidel tudy projede pouze 13 000.

návrh vedení trasování tramvaje, autor nákresu ORF
návrh vedení trasování tramvaje, autor nákresu ORF

Řešení je možné

Řešení této situace je však možné. Místo stávající autobusové linky 74A zavést linku tramvajovou. Frey uvedl, že tímto provedení dojde k mnohonásobnému zvýšení kapacity hromadné dopravy, ale také dojde ke snížení emisí vylučovaných do ovzduší. Tramvajová trať by taky mohla sloužit jako spojovací prvek mezi jednotlivými městskými částmi.

Tramvaj má projíždět mezi Stubentorem a Gasometrem, přičemž je také možné další připojení k  St. Marxu. „Úsek mezi Invalidenstrasse a Rochusmarktem by měl dokonce potenciál pro pěší zónu. To by byl druhý krok, abych tak řekl, “řekl Frey.

Tato městská část má pátou nejvyšší hustotu automobilů ve Vídni

Leth doporučil další opatření pro zklidnění provozu pro celý 3. okres. Stále je velmi šetrný k automobilům, a proto je venkovská část silnice v okresu s pátou nejvyšší hustotou automobilů ve Vídni – přibližně 400 na 1 000 obyvatel.

V posledních letech se téměř nic nezměnilo. Výzkumník obhajoval sdružování prostřednictvím provozu na hlavních trasách. V mezidobí – několik bytových domů je třeba definovat jako tzv. „Superbloky“ – je třeba snížit počet aut díky jednosměrným ulicím, slepým uličkám a odstraněním parkovacích míst.

Možnosti přístupu byly zachovány. Získaný prostor lze využít k ozelenění, setkávání místních lidí a turistů, nebo zastínění. Mezery v síti cyklostezek by musely být také uzavřeny nebo by se měly zlepšit stávající.

Implementace je plánována na nadcházející legislativní období

Mluvčí Rüdiger Maresch chce společně s Bimem vyjednat zónu setkání v příští možné červeno-zelené koaliční dohodě. Byl přesvědčen, že červeno-zelená koalice bude pokračovat i po vídeňských volbách na podzim a že tento projekt bude realizován v příštím legislativním období. Existují i ​​jiné srovnatelné projekty. „Pokusíme se to konkrétně uvést v příštím koaličním paktu,“ oznámil. Připustil přitom ten fakt, že by město mohlo přejít k regulaci automobilové dopravy a některé dálkové linky by mohli vypomáhat MHD, aby odvezli více cestujících, i když vytíženost linek je nyní okolo 85-94%.

Admin
Author: Admin