Lufthansa objednává 22 dálkových letadel, včetně A350-1000

Skupina Lufthansa zadala od Boeingu a Airbusu objednávku v hodnotě 7,5 miliardy dolarů na 22 nových dálkových letadel.  Skupina oznámila, že objednávka sestávala z 10 Airbusů A350-1000, což je první pro německou leteckou společnost, která se stane 60. operátorem tohoto typu, pěti A350-900 a sedmi Boeingů 787-9.  Touto objednávkou Lufthansa posouvá kupředu v procesu obnovy své flotily se širokým trupem, díky kterému budou nejstarší letadla ve flotile, čtyřmotorové Boeingy 747-400 a Airbusy A340 (verze –300 a –600), postupně vyřazovány ze služby v následujících letech. Letouny budou nahrazeny těmito čistšími a účinnějšími dvoumotorovými typy letadel. 

Nová letadla jsou dodávána od poloviny roku 2020, i když Lufthansa zvažuje také další možnosti, jak do té doby rozšířit kapacitu své flotily na dlouhé vzdálenosti.  Jisté je, že letouny zahrnuté v této objednávce budou všechny vybaveny novou dálkovou kabinou Allegris, která byla představena na akci v Berlíně 28. února 2023. 

Nové kabiny pro dlouhé vzdálenosti, stejně jako zařazení do flotily nejmodernějších letadel, jsou součástí ambice Lufthansy stát se jednou z prémiových světových leteckých společností. Generální ředitel skupiny Carsten Spohr ve svém prohlášení také zdůraznil, že nové letadlo bude hrát klíčovou roli v pomoci letecké společnosti dosáhnout cílů snížení emisí uhlíku do roku 2030. Před pandemií COVID-19 polovina flotily Lufthansy na dlouhé vzdálenosti sestával ze čtyřmotorových proudových letadel. Toto číslo má klesnout pod 15 %. 

S dalšími 22 letadly nyní kniha objednávek německého vlajkového dopravce čítá 108 širokotrupých letadel čekajících na dodání. Počet se zvýší na 200, pokud započítáme i objednávky úzkotrupých letadel Airbus A320neo. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →