• Út. Srp 16th, 2022

Evropská komise souhlasí se spojením Eurostar a Thalys. Vyjedou vlaky z Londýna do Německa

Stránka navštívena: 96
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund

Evropská komise formálně schválila spojení Eurostar International a belgické Thalys Group. Jejich spojení otevírá cestu pro spojení HSR z Velké Británie do Německa. Už koncem března jsme věděli, že Evropská komise nebude spojení obou železničních společností bránit. Nyní je to formálně vyjasněno. Obě společnosti vidí spojení jako příležitost přilákat nové cestující.

Bezprostřední plány zahrnují spuštění vlaků Eurostar z Londýna do Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu a Dortmundu. Jako další větev v plánu je spojení do Frankfurtu nad Mohanem a Vídně. Mělo by se jednat o jeden pár spojů denně. Přesný termín začátku spojení však zatím není jasný. Současný Eurostar provozuje přímé trasy mezi London St. Pancras a Paříž, Brusel, Amsterdam a Rotterdam a sezónně do Marseille a Bordeaux. Thalys spojuje Paříž s Kolínem nad Rýnem, Düsseldorfem, Essenem, Cáchami, Antverpami, Amsterdamem a Bruselem. Oba dopravci vypraví denně až 112 spojů, ročně přepraví přes 18 milionů cestujících.

Již v únoru oznámil britský ministr dopravy Grant Shapps v rozhovoru pro Daily Mail zahájení spojení z Velké Británie do Německa a dokonce do Španělska, Itálie, Rakouska, Portugalska a Španělska.

Dohromady Eurostar a Thalys aktuálně vypravují 112 vlaků denně. Celkově služeb ročně využije v průměru kolem 18,5 milionu cestujících. Prozatím probíhají diskuse, zda se operátor po sloučení společností bude jmenovat Eurostart nebo Green Speed ​​​​.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Změna vedení ve skupině ÖBB - noví šéfové v HR a IT oddělení