V australském městě Sydney prodloužili ve středu uzávěru a lockdown o další čtyři týdny, a to v důsledku šíření koronavirus. Informovala o tom agentura Reuters.

Reklamy

K prodloužení omezení došlo poté, co předchozí dlouhotrvající omezení nepřinesl úspěch v potlačení ohniska nákazy onemocnění covid-19. Místní úřady varovaly před přísnějšími kontrolami v případě nedodržení opatření.

Město s pěti miliony obyvatel a sousední regiony na zhruba 200 kilometrovém pásu pobřeží budou muset dodržovat přísná opatření – včetně vycházení z domovů jen v nezbytném případě do 28. srpna. K prodloužení opatření dochází po neustále vysokém počtu případů nákazy koronaviru, odkdy se začátkem minulého měsíce začal šířit vysoce nakažlivá varianta delta.

Australský stát Nový Jižní Wales, jehož hlavním městem je Sydney, zaznamenal v pondělí 172 nových případů a v úterý 177, píše Reuters. Jde o nejvyšší počet případů infekce od vypuknutí ohniska, které měl podle úřadů způsobit neočkovaných řidič autobusu letiště, pohybující se bez roušky. Nákaze v důsledku nejnovějšího ohniska podlehlo 11 lidí.

V nejméně 46 nových případech infekce šlo o lidi, kteří byli ve společnosti aktivní předtím, než jim diagnostikovali covid-19. Úřady se proto obávají, že se onemocnění značně rozšířilo, píše Reuters.

“Jsem naštvaná a frustrovaná, jako vy všichni, že jsme se nedokázali dostat na počty, které jsme v této chvíli chtěli mít, ale toto je realita,” řekla premiéra Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianová na tiskové konferenci. Jak dodala, policie posílí kontrolu dodržování opatření. Připomněla, že navzdory pravidlům lockdownu se na smuteční ceremonii nedávno zúčastnilo 50 lidí, což vyústilo do 45 případů nákazy.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading