Zaměstnanci Boeingu kontrolují testovací zařízení na naváděcí sadě mezikontinentálních balistických střel Minuteman III a hardware pohonného systému v testovacím zařízení Little Mountain. (foto Boeingu)

Americké letectvo udělilo Boeingu kontrakt v hodnotě až 559 milionů $ na pět let na provoz, údržbu a testování v Little Mountain Test Facility na Hill Air Force Base, Utah. Nejmodernější stanoviště je navrženo tak, aby otestovalo funkčnost současných a budoucích mezikontinentálních balistických raket, programy jaderné modernizace a další kritické obranné a odstrašovací schopnosti v nejextrémnějších prostředích.

Reklamy

Boeing provozuje a udržuje testovací zařízení a provoz na místě v Little Mountain – včetně účinků záření, elektromagnetických vlivů, otřesů a vibrací a dalších environmentálních testů – po dobu 50 let.

„Od strategických odstrašujících prostředků až po další prioritní obranné a letecké systémy je naprosto nezbytné, abychom přísně testovali a ověřovali jejich schopnost plnit své úkoly bez ohledu na okolnosti,“ řekl Ted Kerzie, úřadující viceprezident společnosti Boeing Strategic Missile & Defense Systems. “Naši světoví testovací inženýři Boeingu jsou ti nejlepší v tom, co dělají, a je nám ctí pokračovat v podpoře národa v této funkci.”

Zaměstnanci Boeingu kontrolují testovací zařízení na naváděcí sadě mezikontinentálních balistických střel Minuteman III a hardware pohonného systému v testovacím zařízení Little Mountain. (foto Boeingu)

Od roku 1974 prováděl Boeing zkušební provoz a poskytoval technickou podporu na jaderných a nejaderných platformách v místě pro Ministerstvo obrany USA a Ministerstvo energetiky USA.

Boeing pokračuje ve vylepšování schopností a kapacity v Little Mountain Test Facility na podporu Centra jaderných zbraní Air Force Nuclear Weapons Center a zajišťuje, že testovací schopnosti a zařízení splňují požadavky na údržbu, modernizaci a mise.

Jako přední globální letecká společnost Boeing vyvíjí, vyrábí a servisuje komerční letadla, obranné produkty a vesmírné systémy pro zákazníky ve více než 150 zemích. Jako přední americký exportér využívá společnost talenty globální dodavatelské základny k rozvoji ekonomických příležitostí, udržitelnosti a dopadu na komunitu. Různorodý tým společnosti Boeing se zavázal inovovat pro budoucnost, vést udržitelnost a kultivovat kulturu založenou na základních hodnotách společnosti, kterými jsou bezpečnost, kvalita a integrita. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading