• 07/07/2022 04:11

Alstom dodá DB Regio 17 nových elektrických jednotek Coradia Stream

ByAdmin

Led 11, 2022 , ,
© Alstom
Stránka navštívena: 888
0 0
Doba čtení příspěvku:50 Sekund

DB objednalo 13 čtyřčlenných a čtyři pětičlenné soupravy. Na lince Main-Weser mezi Frankfurtem, Giessenem, Marburgem a Kasselem budou fungovat od 15. prosince 2024. Kromě zvýšení kapacity ve špičce se od nových vlaků Coradia Stream očekává také zvýšení komfortu cestování díky většímu prostoru pro cestující a příplatkům jako je Wi-Fi.

Nové, částečně dvoupatrové vlaky mají nabídnout o 15 % více prostoru pro cestující než dosud používané vlaky. Celkem se do nich vejde 420 míst ve čtyřčlánkové verzi a 540 v pětičlánkové verzi. V každém vlaku budou dva prostřední úseky jednopatrové, což usnadní nástup handicapovaným osobám nebo osobám s velkými zavazadly. Ve soupravách bude až 30 míst pro kola.

Vlaky se budou montovat v závodě v německém Salzgitteru. „Jsme potěšeni, že DB Regio vybralo pro svou linku RE 30 mezi Frankfurtem a Kasselem náš moderní vysokokapacitní vlak Coradia Stream. Tyto pohodlné vlaky poskytnou cestujícím na Men-Weser Express zážitek z cestování nejvyšší kvality a prostor navíc, uvedl v tiskové zprávě Müslüm Yakisan, odpovědný za tento region v Alstomě.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %