• 07/07/2022 04:08

Ryanair uzavírá svou základnu ve Frankfurtu

Ryanair
Stránka navštívena: 569
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 30 Sekund

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila, že se začátkem letní sezóny v letectví uzavře svou základnu na hlavním frankfurtském letišti. Poslední odlet Ryanairu z Hesenska se uskuteční 31. března. Na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem je pět B737-800. Důvodem rozhodnutí je zvýšení letištních poplatků a neprodloužení snížení letištních poplatků.

Při oznámení rozhodnutí o uzavření základny na frankfurtském letišti, které je hlavní základnou, kterou Ryanair kritizuje za obdrženou státní podporu – Lufthansa, argumentoval zvýšením částky zaplacené za pozemní odbavení a nedostatkem pobídek k přestavbě cestujících. provoz leteckých společností využívajících letiště. Ryanair chtěl získat slevy na letový provoz podobné těm, které získal při zřízení základny na největším letišti v Německu poprvé v historii.
Letadla získají další základny

Ryanair tuto skutečnost oznámil zaměstnancům pracujícím na německé základně a navrhl zaměstnání na dalších základnách v rámci skupiny Ryanair, do které patří Ryanair UK, Buzz, Lauda a Malta Air. Pět letounů Malta Air B737-800, které budou do konce března umístěny ve Frankfurtu, bude přemístěno na základny, kde bude mezi cestujícími zvýšená poptávka po letecké dopravě. To umožní výrazné zvýšení počtu odbavených cestujících. Lety do Hesenska letadly na jiných letištích nejsou vyloučeny.

Jsme zklamáni naším oznámením o naší základně ve Frankfurtu nad Mohanem na konci března 2022, ale nemáme jinou možnost od letiště, které se rozhodlo zvýšit letištní poplatky navzdory dopravnímu kolapsu způsobenému pandemií COVID-19,” řekl Jason McGuinness, obchodní ředitel Ryanair.

Frankfurt rozhodnutí obhajuje

Frankfurtské letiště zpočátku povzbuzovalo hrstku nízkonákladových leteckých společností, aby nabízely své služby, protože do té doby na letiště létali pouze tradiční dopravci. Jak informovaly místní noviny “Hessenschau”, slevy za první rok slev byly až 50% běžných poplatků. Po třech po sobě jdoucích letech provozování pravidelných linek na dané trase, kdy spojení vešlo ve známost a začalo na sebe vydělávat, přišel dopravce o slevu a začal platit poplatky ve větších částkách.

Jak Wizz Air, tak easyJet opustily svou přítomnost na letišti před koncem nového slevového programu nízkonákladových leteckých společností. Na začátku roku 2020 Michael O’Leary řekl Simple Flying, že irské aerolinky nemají v plánu opustit Frankfurt. Bylo to prohlášení učiněné před vypuknutím pandemie koronaviru.

Poprvé od roku 2017 jsme změnili naše letištní poplatky. Díky tomu se zvýšily o čtyři procenta. Tento růst nám pomáhá bojovat s inflací, která v Německu převládá. Ostatní hlavní uzly v Evropě také zvýšily své poplatky, některé je dokonce zdvojnásobily. Na základě mírného růstu budou moci aerolinky pokračovat v růstu na našem letišti a využít naši pozici jednoho z nejdůležitějších leteckých uzlů na světě, uvedl zástupce letiště Frankfurt.

18 destinací z Frankfurtu

V současné době síť irského dopravce z Frankfurtu zahrnuje 18 linek do osmi zemí Evropy. Z největšího německého letiště můžete letět do Athén v Řecku, Alicante, Barcelony-El Prat, Malagy, Valencie, Mallorky, Fuerteventury, Gran Canaria, Lanzarote a Tenerife ve Španělsku, Dublinu v Irsku, Malty, Fara v Portugalsku, Londýna – Stansted ve Velké Británii, Brindisi, Catanii a Milán-Bergamo v Itálii. Jediné přímé spojení dopravce z Frankfurtu do Polska nebude pokračovat. Letadla Ryanairu létali doposud do Krakova čtyřikrát týdně. Polsko, tak zcela přijde o spojení s Frankfurtem. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %