Cestující v kouřícím letadle z Manchesteru se při nouzovém přistání „modlili“, poté vtipkovali, bylo to „lepší než jízda v Alton Towers“

Let Ryanairu nouzově přistál včera v noci, 4. ledna (Fotografie: thomasdrie49)

Let Ryanairu nouzově přistál včera v noci, 4. ledna (Fotografie: thomasdrie49)

Stránka navštívena: 824
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 12 Sekund

Let do Fara byl nucen nouzově přistát ve francouzském Brestu po zprávách o kouři na palubě 3 ledna.

Cestující na palubě letu z Manchesteru do Portugalska v noci při nouzovém sestupu „používali ve velkém modlitbu Páně“. A po jeho přistání, typickým britským způsobem, vtipkovali o tom, že jdou do baru, než poznamenali, že přistání bylo „lepší než jízda v Alton Towers“. Let do Fara byl nucen nouzově přistát ve francouzském Brestu po zprávách o požáru na palubě, 3. ledna.

Let společnosti Ryanair (FR4052) odstartoval z manchesterského letiště krátce po 18:30 a mířil do portugalského Fara.

Ale uprostřed cesty bylo nuceno nouzově přistát v Brestu v západní Francii poté, co technická závada způsobila, že se v kabině začalo kouřit. Patricia Claytonová byla v noci jednou z mála lidí na palubě letadla. Řekla, že během nouzového přistání „pronesla modlitbu Páně“, při kterém podle webů pro analýzu letů během několika minut klesla o tisíce stop. Řekla: “Posádka byla prvotřídní. Piloti zůstali naprosto klidní a vydávali velmi jasné instrukce o postupech a poloze s hlavou ke kolenům a opřením se o sedadlo přes námi.”

Trasa, kterou let vedl před přistáním v západní Francii (screen trasy: FlightRadar24)
Trasa, kterou let vedl před přistáním v západní Francii (screen trasy: FlightRadar24)

„Všichni cestující zůstali v klidu, i když jsem recitovala modlitbu Páně, když jsme začali klesat na přistání. “Nikdo se nepohnul. Všichni jsme seděli a nacvičovali polohu pro nouzové přistání s hlavou ke kolenám. Zní to zvláštně, ale mohli jste slyšet spadnout špendlík.” „Byl to velmi děsivý zážitek, ale cestující poté zůstali klidní a vtipkovali mezi sebou. „Jakmile jsme udělali rychlý, slušný konec problému, byl tam britský duch.

„Lidé vtipkovali ‚otevři ten bar‘ a že to bylo ‚lepší než jízda černou dírou v Alton Towers‘. „Naštěstí nebyly žádné malé děti, které by byly vyděšené jako já. “Posádka Ryanairu byla darem leteckého průmyslu.” Po jeho přistání cestující seděli 15 až 20 minut, než je vzali na letiště a dali jídlo z místní restaurace.

A během tří hodin byli přesunuti na náhradní londýnský let do Fara, aby dosáhli svého konečného cíle. Letadlo Boeing 747 bylo zobrazeno na ranveji za účasti hasičů poté, co přistálo krátce po 20:30. Software pro sledování letu také naznačil, že letadlo rychle kleslo z 41 000 stop na 6 725 stop za pouhých sedm minut.

Ryanair od té doby potvrdil, že technická závada způsobila kouř v kabině. Mluvčí Ryanair řekl: „Tento let z Manchesteru do Fara, 3. ledna, byl preventivně odkloněn na letiště Brest kvůli menšímu technickému problému, který způsobil neidentifikovaný zápach kouře v kabině. „Cestující vystoupili z letadla jako obvykle a byli převezeni do zabezpečeného prostoru na letišti v Brestu, kde jim bylo poskytnuto občerstvení.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Přejít k navigační liště