» Domů » Letecká doprava » Eurowings omezuje spojení do bývalé Jugoslávie

Eurowings omezuje spojení do bývalé Jugoslávie

Nízkonákladový dopravce Eurowings v této zimní sezóně provede výrazné škrty ve své síti destinací v bývalé Jugoslávii, což se dotkne Bělehradu, Sarajeva, Splitu a Záhřebu. Eurowings je pro skupinu Lufthansa stále problematičtější kvůli vysokým nákladům. Dopravce bude v příštím roce provozovat o pět letadel méně a zastavil všechny plány růstu sítě pro rok 2023. “Už tak složitou výdělečnou situaci v Eurowings s milionovými ztrátami ještě zhoršily dodatečné náklady vyplývající ze stávek pilotů. Co uděláte? Pak se vydáte těmi nejhoršími cestami,“ řekl generální ředitel Lufthansy Carsten Spohr.
Jak již bylo dříve oznámeno, společnost tuto zimu přeruší provoz z Düsseldorfu do Bělehradu a Záhřebu. Bude provozovat omezený provoz z Düsseldorfu do obou měst na vánoční a novoroční svátky, od 23. prosince do 9. ledna (Bělehrad) a od 20. prosince do 7. ledna (Záhřeb). Obě trasy jsou naplánovány na obnovení během letní sezóny 2023, která začíná koncem března příštího roku. Dopravce dříve pozastavil svou jedinou další linku do Bělehradu, ze Stuttgartu, která má být rovněž obnovena příští léto.
Eurowings dočasně pozastaví provoz na svých dvou dalších trasách v Záhřebu, z Kolína nad Rýnem a Stuttgartu. Lety z Kolína nad Rýnem do chorvatského hlavního města nebudou zachovány od 16. ledna do 18. února, zatímco spoje ze Stuttgartu budou zastaveny od 16. ledna do konce měsíce. Split také zaznamená dočasné přerušení na třech trasách – Kolín nad Rýnem, Düsseldorf a Stuttgart. Lety ze Stuttgartu do druhého největšího města Chorvatska nebudou zachovány od 28. listopadu do 19. prosince a poté znovu od 9. ledna do 18. února. Kolín nad Rýnem bude pozastaven od 11. ledna do 13. února. Sarajevo zastaví lety nízkonákladové dceřiné společnosti Lufthansy ze Stuttgartu od 28. listopadu do 19. prosince a znovu od 9. ledna do 25. února. Spoje z Kolína nad Rýnem do hlavního města Bosny a Hercegoviny budou pozastaveny od 11. ledna do 17. února. Některá přerušení tras, která mají nastat v lednu a únoru, by mohla být prodloužena do března. Plány na letní sezónu 2023 navíc zůstávají nejisté, protože dopravce se snaží zachovat svou síť se 76 letadly, což je méně, než měl letos k dispozici.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes