Qatar Airways

Qatar Airways znovu spojí Dauhá s Houstonem a Philadelphií

Doha: Qatar Airways v oficiálním oznámení oznámila, že budou obnoveny dvě trasy do Spojených států.

Katarský národní dopravce 2. září spojil Dauhá s Houstonem a přesně o dva týdny později vyrazil na lety do Filadelfie. Lety budou provozovány třikrát týdně.

Reklamy

Na začátku tohoto měsíce společnost Qatar Airways znovu zavedla svoji nabídku do pákistánského Sialkotu se stejnou frekvencí jako Texas a Pensylvánie. Zahajovací let do Káthmándú byl 5. září. Do hlavního města Nepálu bude možné cestovat jednou týdně. Seznam nových cílů doplní trasa do Mogadiša.

Zaměřujeme se na posilování našeho uzlu v Dauhá s klíčovými přístavy po celém světě a významnými obchodními a volnými cíli v postupné rekonstrukci naší sítě – zdůraznil generální ředitel Qatar Airways Akbar Al Baker. Obnovení letů do Filadelfie zajistí bezproblémové spojení prostřednictvím našich amerických partnerů s několika klíčovými domácími uzly, jako jsou Atlanta, Detroit a Miami. Proces obnovení mezinárodního provozu bude nějakou dobu trvat, ale návrat k nabídce na 50%. před vypuknutím krize COVID-19 je pro nás velmi důležitým krokem, “dodal Akbar Al Baker.

Katarský národní dopravce od začátku pandemie obsluhoval nejméně 30 destinací na pěti kontinentech. Uvolnění vnitrostátních omezení a blokád umožnilo postupné zvyšování sítě spojů na 550 letů týdně do 85 destinací na šesti kontinentech .

Společnost Qatar Airways se rozhodla uzemnit svou flotilu A380 kvůli krizi způsobené virem COVID-19 a poklesu poptávky po letecké dopravě. Podle pilotů dopravce ze Středního východu není provoz tak velkých letadel na současném trhu komerčně a ekologicky odůvodněný. Nejstrategičtější dálkové trasy do Ameriky, Evropy a asijsko-pacifické oblasti v současnosti provozuje 49 letadel A350 a 30 Boeingů 787.

Admin
Author: Admin