Za horší MHD, díky radnici Brno-střed. Brno-střed sní o klidné pěší zóně

Nápad radních Brna-střed vypadá, že se extrémně nudí a proto vymýšlí zhovadilosti, které poškodí nejednoho Brňana, který cestuje MHD mezi hlavním nádražím a Českou, kudy se denně převeze na 50 tisíc obyvatel linkami 4,9 a 12! Pouze 3 linky jezdí mezi těmito významnými uzly, přitom linky 4 a 12 ve stálém intervalu okolo 3-5 minut. Pro naprostou většinu důchodců potřebné spoje linky 4 a 9, které je zavezou do historického centra města, kam by jinak sami nedošli. Či jinak řečeno 13 tisíc obyvatel by díky radním Brna-střed se nemuselo dostat ke svému lékaři, na nákup, nebo do nějaké kavárny si sednout a to je řeč jenom o zastávkách Orlí a Náměstí Svobody!

Reklamy
Náměstí Svobody, Brno - úplný střed historického centra Brna
Náměstí Svobody, Brno – úplný střed historického centra Brna

Pomohlo by to tak výrazně zničit místní prodejce a vrátit tuto část města do 90-tých let minulého století, kde nebýt pár akcí bylo naprosté minimum lidí. Až s návratem tramvají ožilo centrum města, které přivedlo veliké množství služeb do historického centra města, které jinak bylo poloprázdné s naprostou většinou služeb mimo centrum města. Za vším se muselo dojíždět. Již jsme v listopadu 2019 na toto téma psali.

Představitelé Brněnského dopravního podniku mají za úkol prověřit a nejlépe omezit spoje MHD, aby nejezdili skrze historické centrum města, nebo po jeho obvodu! To by přineslo významné komplikace.

Omezení spojů

Linka 9 je jedinou linkou, která spojuje Lesnou s Hlavním nádražím v základním intervalu 10 minut, kterou využívají maminky pro cesty k Dětské nemocnici, studenti 2 škol. Vysoké školy Zemědělské a budoucí lékaři a zdravotní sestry, včetně žáků základní školy Merhautova. Pro naprostou většinu lidí ze Severu města nepostradatelná linka, která nyní dostala od září chaotický interval mezi spoji 8 a 12 minut ve špičku, právě kvůli tomu co vymýšlí radnice Brna, střed. Linka současně přestává kapacitně stačit v současném intervalu a je navíc všemi spoji nízkopodlažní.

Linka 4 spojnice Obřan a Maloměříc s Husovicemi, skrze vyhlášený Cejl v intervalu 5 minut na Kraví Horu. Téměř všechny spoje jsou plné v úseku Cejl resp. Tkalcovská – Česká. Linka je jedinou, která přes den jezdí také na Kraví Horu, kde je hvězdárna. Nepostradatelná linka pro přibližně 9 tisíc lidí.
Linka 12 nepostradatelná a páteřní linka ve špičku s intervalem 3-4 minuty spojující nyní Julianov – Hlavní nádraží – Českou – Šilingrovo náměstí a Technologický park, kdy přepraví nejenom studenty, ale i řadu pacientů lékařů, hromadu úředníků a nepřeberné množství turistů. Je to po lince 1 druhá nejdůležitější linka ve městě na počet přepravených osob. Navíc jako bonus má, že jede skrze většinu přestupních uzlů v centru města.

Pakliže by se linky 4 a 9 omezili, pak jednosměrný provoz linky 9 od Moravského náměstí přes Malinovského náměstí na Hlavní nádraží a Českou zpět na Lesnou by významně zhoršil kvalitu cestování, dopravní obslužnost a pro naprostou většinu starších osob, nemocných, ale i řady turistů by znamenalo, jako u jediné linky 100% nízkopodlažní, že opustí MHD a přibude aut, která zase jinak zhorší kvalitu života ve městě. Linka 4 při změně trasy se vyhne uzlu Česká a přetížená linka 12 to kapacitně už nezvládne. Linka 12 je nemožná ke změně trasy, ani počtu spojů, nyní je již na tolik vytížená, že by potřebovala odlehčit od počtu cestujících.

Stane se tak pravý opak toho co tvrdí lživě radnice Brna střed a město Brno, proč se zavádělo rezidentní parkování a jak se tímto pomůže zlepšit MHD i v centru města.

třída Kapitána Jaroše, kde je prý volných míst dle pana Mandáta a nikdo zde neparkuje ..
třída Kapitána Jaroše, kde je prý volných míst dle pana Mandáta a nikdo zde neparkuje ..

Jsou tu pro lidi?

Jediní kdo toto schvaluje omezit tak jsou paradoxně mladí studenti, kteří opomíjí ten fakt, že spoje využívají zvláště jejich starší obyvatelé a sami tak časem jsou to i oni, kteří je využívají. Spoje musí taky ustoupit, protože se záměr s rezidentním parkováním nepovedl radnici, ani magistrátu a je potřeba uhnout celé řadě celebrit z radnice, kteří potřebují jezdit do práce autem a zavazí jim spoje MHD, jak se jich pár vyjádřilo v komentářích na FB. Jeden z nich pourážel už celou řadu lidí, kteří mu úspěšně dokázali, že neříká pravdu a ani nedodržuje to co slíbil, zruší rezidentní parkování za co byl zvolený. Ano řeč je o panu Mandátovi, který napadnul slovně i osoby pečující o své zdravotně postižené příbuzné, že jsou to lháři a podvodníci, on jim to dokáže. Ukázal při řízení auta na Kapitána Jaroše pár volných míst, ale na pro zdravotně postižené, na tech stály BMW, Mercedes,  bez patřičného oprávnění a ještě s VIP SPZ. Takto je na otázku, zda-li naše fotka 5 minut po panu Mandátovi odpovídá opravdu prázdnému stání po zavedení rezidentního parkování na předmětné Kapitána Jaroše, kde je i divadlo, Policie, 2 školy, hotel a celá řada dalších institucí ..

 

 

Dle nás by bylo na zvážení rezignace tohoto politika, který hájí spíše okrádání lidí za něco co neumí garantovat, jako celé řady dalších radních z radnice Brna, střed, včetně odpovědného Petra Kratochvíla za dopravu ve městě. Ani jeden z nich nedostál tomu co slibovali, při volbách, budou zde pro lidi a zruší rezidentní parkování. Díky němu ublíží nyní na omezení MHD právě starší generaci a nejenom té. Kudy však se procpe 50 tisíc osob, když to nepůjde spoji, které se významně omezí a není propustnost jiných tras je však záhadou, pravděpodobně radnice bude nosit většinu osob .. (berte to s úsměvem, oni by to nikdy neudělali, ani nedodrželi co naslibují, jak udělají pro lidi)

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading