» Domů » Letecká doprava » Čína uvolňuje opatření proti Covidu pro mezinárodní cestovatele

Čína uvolňuje opatření proti Covidu pro mezinárodní cestovatele

Nejnovější opatření oznámená čínskou vládou usnadní mezinárodní cestovní procedury, protože země se snaží pokročit vpřed ze své politiky nulového COVID. S 20 nově zveřejněnými opatřeními byl předložen oběžník, aby „dal lidi a jejich životy nade vše ostatní“ a aby praktikoval strategii „předcházení importovaným případům i domácím obrodám“. Kromě toho se země zaměřuje na provádění nově pojmenované politiky dynamického nulového COVID.  “Optimalizace a úprava opatření reakce na COVID-19 neznamená uvolnění prevence a kontroly proti viru.” 

Některá z opatření zahrnují zkrácení karantény o dva dny pro mezinárodní cestující, protože příchozí cestující nyní projdou pěti dny karantény na určeném místě a třemi dny doma. Předchozí vzorec byl sedm dní na určeném místě a tři dny doma. Kromě toho bude země nyní vyžadovat jeden test 48 hodin před příletem/ příjezdem namísto dvou. 

„Přicházející důležití obchodní cestující a sportovní skupiny budou přímo přesunuty do uzavřených oblastí správy, vyňatých z karantény,“ uvádí dále oznámení Státní rady. Leteckým společnostem, které na palubě svých letů nakazily cestující, se již nebudou rušit lety, protože byl vyřazen i takzvaný jistič. Ve svém posledním brífinku ohledně COVID-19 Národní zdravotní komise (NHC) uvedla, že 10. listopadu 2022 bylo v pevninské Číně 268 753 potvrzených případů a 5 226 úmrtí za jediný den.

Čína žije pod politikou nulového COVID od března 2020, přičemž k blokování dochází vždy, když bylo v určité oblasti zjištěno větší ohnisko. Koncem října 2022 Čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) uvedl, že plánuje zvýšit počet mezinárodních letů o 106 % během této zimní sezóny (mezi 30. říjnem 2022 a 25. březnem 2023), přičemž letecké společnosti budou země v příštích týdnech a měsících obnoví mezinárodní trasy. 

Foto Shutterstock.com/Robert Way

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes