Nejnovější opatření oznámená čínskou vládou usnadní mezinárodní cestovní procedury, protože země se snaží pokročit vpřed ze své politiky nulového COVID. S 20 nově zveřejněnými opatřeními byl předložen oběžník, aby „dal lidi a jejich životy nade vše ostatní“ a aby praktikoval strategii „předcházení importovaným případům i domácím obrodám“. Kromě toho se země zaměřuje na provádění nově pojmenované politiky dynamického nulového COVID.  “Optimalizace a úprava opatření reakce na COVID-19 neznamená uvolnění prevence a kontroly proti viru.” 

Některá z opatření zahrnují zkrácení karantény o dva dny pro mezinárodní cestující, protože příchozí cestující nyní projdou pěti dny karantény na určeném místě a třemi dny doma. Předchozí vzorec byl sedm dní na určeném místě a tři dny doma. Kromě toho bude země nyní vyžadovat jeden test 48 hodin před příletem/ příjezdem namísto dvou. 

„Přicházející důležití obchodní cestující a sportovní skupiny budou přímo přesunuty do uzavřených oblastí správy, vyňatých z karantény,“ uvádí dále oznámení Státní rady. Leteckým společnostem, které na palubě svých letů nakazily cestující, se již nebudou rušit lety, protože byl vyřazen i takzvaný jistič. Ve svém posledním brífinku ohledně COVID-19 Národní zdravotní komise (NHC) uvedla, že 10. listopadu 2022 bylo v pevninské Číně 268 753 potvrzených případů a 5 226 úmrtí za jediný den.

Čína žije pod politikou nulového COVID od března 2020, přičemž k blokování dochází vždy, když bylo v určité oblasti zjištěno větší ohnisko. Koncem října 2022 Čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) uvedl, že plánuje zvýšit počet mezinárodních letů o 106 % během této zimní sezóny (mezi 30. říjnem 2022 a 25. březnem 2023), přičemž letecké společnosti budou země v příštích týdnech a měsících obnoví mezinárodní trasy. 

Foto Shutterstock.com/Robert Way

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém