Polska Press Archive

Matka zemřela se dvěma dětmi. Strojvedoucí vlaku slyšel po tragédii v Lubień Kujawski ovinění z vraždy!

Strojvedoucí vlaku, který smrtelně zabil matku a dvě děti na železničním přejezdu v Lubień Kujawski, slyšel po nehodě v loňském roce obvinění. Strojvedoucí vlaku byl obviněn podle  §177 trestního zákoníku za „neúmyslné“ způsobení nehody v rozporu s pravidly bezpečnosti v pozemním provozu.

Reklamy

Samozřejmě to není o přímém zavinění, ale o přispění k úmrtí lidí – říká státní zástupce Tomasz Chechła, zástupce vedoucího okresního státního zastupitelství ve Włocławku. 

Obvinění předložil strojvedoucí v rámci právní pomoci okresnímu státnímu úřadu Łódź-Bałuty. Strojvedoucí byl obviněn z činu podle článku 177 trestního zákoníku za „neúmyslně“ způsobení nehody, která porušuje bezpečnostní předpisy v pozemním provozu. Pokud je v tomto případě následkem smrt osoby, je pachatel potrestán odnětím svobody od 6 měsíců do 8 let.

Jak se učíme neoficiálně, zahrnuje to že řidič nepoužíval zvukovou signalizaci před projetím přejezdem. 

Tragédie na železničním přejezdu v Lubień Kujawski šokovala region a Polsko. Stalo se to v srpnu loňského roku. Tři lidé byli zabiti. 31letá žena a dvě děti – chlapec a dívka ve věku 8 let – všichni jsou obyvateli obce Lubień Kujawski. Jeli na kolech a přejezd byl nehlídán. 

Admin
Author: Admin