Chaos, zmatky a kolaps dopravy v Brně

Celá série uzavírek a omezení, která stále více decimuje druhé největší město ČR, tak se dá formulovat popis města Brna, pod vedení rádoby odborníků na městu. Tento popis přitom není výplodem někoho z neznalých, ale přímo opozičních politiků na městu, kteří si neberou servítky vůči vedení radnice, kdy pár uzavírek a omezení způsobil totální dopravní kolaps a choas v dopravě. To co jinde projedete i v koloně aut za 20 minut, dnes trvalo až 2 hodiny!

Reklamy
foto Waze Brno
foto Waze Brno, pohled z lávka pro pěší přes ulici Úzká k Vaňkovce na uzavírku a jízdní pruhy s kolonou aut, skrze celý den.

Plotní, kde je vlivem opravy vozovky rozsáhlé omezení, Uhelná, která je díky Plotní uzavřená. Dornych a Úzká coby špunt pro celé okolí a nutnost jízdy směrem na Nové Sady, kde zase opravuje tramvajovou trať DPmB a ze dvou pruhů je jeden. Popis oblasti centra Brna, která ucpala celé okolí a kde stály vozy MHD až 95 minut, některé spoje jeli se zpožděním až 213 minut, díky množství uzavírek po své trase a kolonám aut od centra města. Bohužel tak řada řidičů MHD místo bezpečnostní přestávky na konečné ji vykonala v koloně aut, která se pomalu nehýbala. Její rychlost dosahovala astronomické rychlosti 2km/hod.!

Dálkové spoje jedoucí do Brna nabírali zpoždění okolo hodiny, některé měli tu čest a dojeli v čase svého kolegy, který jel později o 2 hodiny později. Hromada nadávek od nespokojených řidičů aut, kteří nebyli včas a pořádně informováni a značení, které úplně chybělo zase chodcům u Brněnského Tesca s Vaňkovou o tom, že je přechod zrušený. Ještě v 9 hodin přitom byl plně funkční o hodinu později, už nefungoval a byl oblepen jenom páskou. Přitom obcházková trasa vede skrze stavbu a prodlouží cestu o 1 km pro chodce. Pro řidiče aut znamená následující.

Kdo jede ulicí Dornych a potřebuje projet ulicí Uhelná, jede v jednom pruhu z původních dvou směrem na Nové Sady a musí ulici Křídlovickou jet dál. Naopak v protisměru jsou zrušené všechny jízdní pruhy a jezdí se protisměrem a ještě k tomu jediným jízdním pruhem, který vás navede na odbočení na Dornych směrem k ulici Křenová a nebo Plotní resp. Zvonařce a dále na jih města a velký městský okruh či ulici Plotní. Obchodní dům Tesco se tak stal rukojmím města Brna a kolon aut, které měli vliv na chod většiny města skrze celý den.

Kudy, ale máte projít, pokud je noc a je Vaňkovka zavřená a vy potřebujete na Zvonařku? Musíte složitě obcházet a bohužel i skrze stavbu. A jak pracují dělníci na stavbě? 8-16 a jenom v pracovní dny!

Celá řada Brňanů stále více spílá radnímu přes dopravu Petru Kratochvílovi, který jenom vyvoleným odpovídá na otázky, tak stejně odbor dopravy města Brna, který naopak zase všechny uráží a nařkne ze lží, ale sám přitom není schopen ničeho, ani odpovědět na to, kdy a jaká uzavírka kde bude a kdy skončí. Oprávněnou kritiku odmění blokací na FB profilu k rezidentnímu parkování, i města Brna. Stává se tak město Brno arogantním městem opovrhujícím svými obyvateli? Od zavedení rezidentního parkování přitom z Brna se odstěhovalo, nebo o tom uvažuje okolo 11 tisíc obyvatel do okolních satelitů co uvádí město Brno ve svých statistikách.

Na naše otázky zaslané už 11.7.2020 do dnešního večera nebyl nikdo schopen z tiskového odboru města Brna odpovědět, jsou totiž všichni na dovolené.

Admin
Author: Admin