Další nehoda vlaků v Česku. Osobní vlak najel do nákladního vlaku

V Českém Brodu, části Stolmiř krátce po 21:40 najel osobní vlak na trase Praha – Kolín (Os 9359) do NEX České Pošty. Na místě je velké množství zraněných a bohužel i mrtvý strojvedoucí.

Reklamy
foto Jan Krčmář
foto Jan Krčmář

Nehodu potvrdila středočeská záchranná služba. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu, který se aktivuje při vysokém počtu zraněných. Pražští záchranáři píší, že poslali na pomoc dvě záchranářské posádky, speciální vůz Atego a také posádku leteckých záchranářů. Mluvčí hasičů uvedl, že jde o desítky zraněných. Doprava na trati je zastavená, spoje jsou odkláněny přes Lysou nad Labem, a to do 05:00, píše web Českých drah.

V posledních dnech jde už o 3 vážnou nehodu, kdy do sebe najeli vlaky ČD. Může tak být řeč o velkém přepracování strojvedoucích, na které jsou přenášeny stále větší nároky. Celkem bylo ošetřeno a převezeno na další ošetření 35 osob s různě těžkým zraněním. Škoda byla předběžně vyčíslena na 45 milionů korun. Během dne budou vlaky po nakolejení odtaženy. Podvozky City Elefantu jsou vážně poškozené, co bude působit problémy při odtahu vlaku.

Foto : Středočeský Hasiči

 

Admin
Author: Admin