Siemens und die Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG) haben zusammen das erste U-Bahn-Fahrzeug aus der neuen C2-Serie in München der Öffentlichkeit präsentiert. Dem ersten vorgestellten Zug werden bis 2015 weitere 20 Exemplare folgen, insgesamt geht es also um 126 neue U-Bahnwagen. Es handelt sich damit um die bisher größte Fahrzeugbeschaffung in der Münchner U-Bahngeschichte.Der C2 ist eine Weiterentwicklung des C1, der seit 2002 im Münchner U-Bahnnetz unterwegs ist. Er besteht aus sechs Teilen, ist 115 Meter lang, 4.500 PS stark und beschleunigt in nur 15 Sekunden von 0 auf bis zu 80 km/h. Siemens and the Munich transport corporation (MVG) presented the first of the new C2 series trains to the public in Munich. This jointly unveiled train will be followed by 20 more by the year 2015, for a total of 126 new metro cars. This order marks the biggest purchase of rolling stock in the history of the Munich Underground.C2 trains are even more spacious, comfortable and powerful than the previous models. It is a further development of the C1 train, which has been in operation for the Munich Underground since 2002. The train consists of six cars, is 115 meters long, has a 4,500 hp rating, and accelerates from 0 to 80 km/h in only 15 seconds.

Poté, co byla v květnu 2020 nasazena do provozu první jednotka metra C2 z první opce k základní zakázce z roku 2016, využila společnost Stadtwerke München (SWM) druhou a poslední opci na dalších 22 šestidílných elektrických jednotek metra od společnosti Siemens Mobility. To znamená, že Mnichovská dopravní společnost (MVG) bude v budoucnu využívat celkem 67 nových velkokapacitních jednotek metra C2.

Ingo Wortmann, generální ředitel společnosti MVG a generální ředitel pro Mobilitu ve společnosti SWM, říká: „Nasazováním nových vozidel C2 neustále obnovujeme náš vozový park metra. Pro cestující to znamená především více prostoru a větší pohodlí. Během příštích deseti let chceme vyřadit všechny staré vozy A a B a provozovat metro pouze nasazováním moderních, vysoce výkonných vozidel. To znamená, že můžeme přidat přibližně 5 000 dalších míst pro cestující bez nutnosti zkrácení intervalů mezi vlaky.“

Reklamy

„Jsme rádi, že se společnost Stadtwerke München a Mnichovská dopravní společnost rozhodly využít druhou a poslední opci v rámci této zakázky. Včetně těchto vozidel dodáme Stadtwerke München celkem 67 šestivozových jednotek, skládajících se z celkem 402 vozů. Nová vozidla C2 přispívají k udržitelnému růstu během celého životního cyklu a ke zlepšení pohodlí cestujících. Tím se významně zapojujeme do rozvoje veřejné dopravy v našem domovském městě,“ říká Sabrina Soussan, generální ředitelka společnosti Siemens Mobility.

Nová vozidla vycházejí z osvědčeného designu předchozí generace vozidel („C-Wagen“), který pochází od mezinárodně uznávaného mnichovského designéra Alexandra Neumeistera a byl následně dále rozvíjen. Vozidla C2 se mimo jiné odlišují tvarem čelní části vozu s novou technologií osvětlení LED a lepším vizuálním rozpoznáváním otevírání a zavírání dveří díky barevným LED světelným pruhům umístěným na rámech dveří. Videokamery, obrazovky pro cestující a nově navržené vnitřní osvětlení s LED svítidly nabízejí cestujícím větší pohodlí. Dalšími výhodami jsou vysoká přepravní kapacita a vysoká dostupnost: díky novému návrhu prostoru pro cestující a prostoru k sezení v kombinaci se širšími dveřmi ve srovnání se starými vozy, které mají být postupně vyřazovány, lze v porovnání s předchozími vozidly přepravit více cestujících. Celkově nyní nabízí šestivozová jednotka C2 prostor pro 940 cestujících a je volně průchozí.

Vozidla jsou vyráběna společností Siemens Mobility ve Vídni, podvozky pocházejí z výroby Siemens Mobility v Grazu. Uvádění nových vozidel do provozu bude zahájeno v roce 2022. Vozidla budou jezdit na linkách U3 a U6 stejně jako vozidla C2, která jsou již nyní v provozu. Plánuje se také jejich nasazení na dalších linkách.

TZ Siemens Mobility

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading