» Domů » Letecká doprava » Čína certifikuje letadlo Embraer, které by mohlo konkurovat domácímu model ARJ21

Čína certifikuje letadlo Embraer, které by mohlo konkurovat domácímu model ARJ21

Brazilský výrobce letadel Embraer SA ve čtvrtek uvedl, že čínský letecký regulátor certifikoval jeho regionální tryskové letadlo E190-E2 pro provoz v zemi, což mu umožní konkurovat čínskému domácí regionálnímu proudovému letadlu ARJ21. Čína byla pomalá s certifikací nejnovější generace západních proudových a turbovrtulových letounů, které soutěží s domácími ekvivalenty, ačkoli tento týden byla udělena certifikace turbovrtulovému ATR42-600 také během Airshow China v jižním městě Zhuhai.

E190-E2, úspornější než starší E190, který již létá v Číně, pojme až 114 cestujících a byl certifikován v Brazílii, Spojených státech a Evropě v roce 2018. Kapacita je srovnatelná s 90místným regionálním proudovým letounem ARJ21 a 168místným úzkotrupým proudovým letounem C919 vyráběným společností Commercial Aviation Corp of China (COMAC). Embraer v prohlášení uvedl, že E190-E2 a větší E195-E2, které pojme až 146 cestujících, doplnily ARJ21 a C919 z hlediska kapacity.

foto Embraer, Dionis Avi

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes