Asi před dvěma měsíci jsme poprvé viděli novou generaci BMW řady 2 Active Tourer se sériovou karoserií a sériovými světly. Fotografie Erlkönig ukazují ostřejší a o něco větší prémiovou kompaktní dodávku pro evropský trh. 

To dává smysl, protože U06, jak se interně nazývá druhá generace Active Tourer řady 2, má nahradit také 2 Series Gran Tourer. Nová zpráva naznačuje, že pod karoserií se mohou skrývat ještě větší překvapení.

Blog BMW hlásí, že příští generace 2 série AT mohl získat výkonný plug-in hybridní systém, který bude prodáván pod názvem 230xe. Tento model nahradí 225xe a bude se spoléhat na 2,0litrový přeplňovaný benzínový motor podporovaný elektromotorem. Kombinovaný výkon je údajně kolem 273 koní (201 kilowattů), což by z něj mohlo udělat nejvýkonnější verzi nové generace.

V tuto chvíli není známo mnohem více, ale nová verze PHEV je výrazně výkonnější než model, který nahradí. Pro připomenutí: 225xe pohání 1,5litrový tříválcový motor, který je kombinován s malým elektromotorem a dosahuje celkového výkonu 224 koní (165 kW). Očekáváme, že šestistupňovou automatickou převodovku z předchozího modelu nahradí nová osmistupňová automatická převodovka.

Další nová řada 2

Podle blogu BMW bude nová řada 2 Active Tourer při uvedení na trh nabízena s výběrem ze čtyř pohonů. Patří sem benzínové motory 218i (156 PS / 115 kW), 220i (178 PS / 131 kW) a 223i (203 PS / 149 kW), přičemž poslední dva jsou vybaveny hybridní technologií. Naftovou stranou bude 218d s výkonem 110 k (150 k).

Vizuálně bude nový 2AT výrazně elegantnější než jeho předchůdce. I přes své větší rozměry bude kompaktní terénní auto působit ostřejším vzhledem díky štíhlejším světlometům, integrovaným klikám dveří a větším bočním zrcátkům připevněným na předních dveřích. 

zdroj: Blog BMW

Admin
Author: Admin

By Admin